ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

15:09 14/04
Масова загибель лебедів у Генічеську: узбережжя Азовського моря вкрите тілами птахів — ЦНС      
15:08 14/04
Підпалив будинок, щоб приховати вбивство. У Херсоні поліція затримала підозрюваного      
15:00 14/04
Майже пів сотні сімей з Херсонщини отримають 63 млн грн компенсації за знищене житло      
14:45 14/04
Під ворожим прицілом – лікарні, школи, житлові будинки, авто: як минув день на Херсонщині      
14:41 14/04
У Херсоні затримали квартиранта, якого підозрюють у вбивстві господаря будинку      
14:37 14/04
На Херсонщині оголосили підозру російському стрільцю за катування цивільних у Біляївці та Любимівці      
14:33 14/04
У Великій Олександрівці на Херсонщині вибухнув збитий російський "Shahed". Поранена жінка      
14:19 14/04
Помер гендиректор агрофірми «Прогрес», яка випускала знамениті тягинські ковбаси      
14:16 14/04
Через вибух збитого безпілотника на Херсонщині постраждала 67-річна жінка      
14:07 14/04
У селищі на Херсонщині під час гасіння пожежі рятувальники виявили тіло чоловіка      
13:53 14/04
У Великдень з Милівської громади Херсонщини евакуювали сімох людей і собаку      
13:45 14/04
Двоє захисників з Бериславщини повернулися додому після чотирьох років полону      
13:34 14/04
Прихистив – і поплатився: у Херсоні квартиранта підозрюють у вбивстві господаря будинку      
13:33 14/04
На ТОТ Херсонщини знову запрацювало російське пропагандистське телебачення      
13:26 14/04
У селищі Кар'єрне на Херсонщині під час гасіння пожежі виявили тіло чоловіка      
13:25 14/04
Окупанти засудили до 12 років чоловіка за нібито спробу підірвати пост РФ на Херсонщині      
13:22 14/04
Власників зруйнованого або пошкодженого житла звільнили від сплати комунальних послуг      
12:50 14/04
«Роздайте квіти дівчатам»: зворушлива історія після атаки на мікрорайон Шуменський у Херсоні      
12:46 14/04
"Це перший раз, коли постраждали співробітники": керівниця херсонської лікарні про удар дрона      
12:40 14/04
СБУ повідомила про підозру кримчанці, яка очолила окупаційну адміністрацію Каланчака      
12:30 14/04
У Херсонській громаді погодили надання житлових ваучерів для ВПО з окупованих територій на 136 млн гривень      
12:10 14/04
Стало відомо про ще одну загиблу жінку в Херсоні      
11:52 14/04
Яка погода очікується в Херсоні та області 15 квітня 2026 року?      
11:50 14/04
Підрядник три роки не відбудовує будинки у зруйнованому Посад-Покровському      
11:27 14/04
Херсонські каратисти здобули нагороди на чемпіонаті Європи в Польщі      
11:15 14/04
У Херсоні розширюють червону зону: де тепер не буде ходити громадський транспорт      
11:12 14/04
Удар російського дрона по Корабельному району Херсона: загинула жінка, є поранений      
11:07 14/04
Очільниці окупаційної адміністрації Каланчака на Херсонщині повідомили про підозру      
10:48 14/04
Військові РФ дроном вбили жінку в Херсоні      
10:37 14/04
Працівницю ЦНАП на Херсонщині підозрюють у збитках громаді на майже 2 млн грн через втручання в держреєстр      
10:25 14/04
СБУ повідомила про підозру окупаційній чиновниці з Криму та податківцю зі Скадовська      
10:12 14/04
На Херсонщині судитимуть двох жінок за роботу на окупаційну владу і підтримку агресії РФ      
10:03 14/04
У Херсоні виявили протипіхотні міни на Бериславському шосе      
10:00 14/04
Ще один депутат Херсонської міськради склав свої повноваження      
09:51 14/04
У Херсоні померла 78-річна жінка, яка отримала тяжкі травми через російський обстріл 6 квітня      
09:36 14/04
У Херсоні фіксують нові небезпечні міни та атаки дронами, - ХМВА      
09:33 14/04
У лікарні померла літня херсонка, яка потрапила під російський обстріл      
09:26 14/04
На Херсонщині судитимуть двох жінок за співпрацю з окупантами та підтримку російської агресії      
09:26 14/04
На Херсонщині висадили Алею Єдності      
Все новости

Архив публикаций

«    Апрель 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
СПЕЦТЕМЫ


    Підрядник три роки не відбудовує будинки у зруйнованому Посад-Покровському


    У селі Посад-Покровське на Херсонщині третій рік триває відбудова після руйнувань, однак станом на квітень 2026 року жоден житловий будинок не ввели в експлуатацію. Місцеві жителі змушені жити в модульних оселях, які облаштовують власними силами. У Херсонській ОВА кажуть: не вистачає будівельників.

    Місцеві жителі розповіли кореспондентам Суспільного як нині живуть.

    Наталя з чоловіком та двома дітьми живуть у модульному будиночку, який за три роки адаптували під мінімальні потреби.

    "Ми з будинку зняли ванну, поставили, там у нас пралка — те, що залишилось у нас з будинку. Тут у нас дівчинка навчається, тут хромбук Тип ноутбука, який працює на операційній системі Chrome OS від компанії Google.— це все її місце. А хлопчик тут у нас навчається. І спимо тут всі в одній кімнаті. Ось модульний будинок. А це вже все прибудували. З того, що було, будинок розібрали самі, і так чоловік зліпив", — розповідає жінка.

    Третій рік відбудови: у Посад-Покровському люди досі живуть у модульних будинках
    Прибудова до модульного будинку. Суспільне Миколаїв/Юлія Філімон

    Восени 2023 року родина Наталі була однією з перших, хто уклав договір із компанією, яка мала відновити будинок. Будівництво почали у 2024-му, розповідає жінка. Уклавши договір на відбудову, втратили право на отримання сертифіката за програмою "єВідновлення".

    "Побудували ось так навпіл ці стіни — і кинули. Більше пів року нікого не було. Потім прийшли, доклали, в тому році (у 2025 — ред.) десять каменів — і більше ніхто не приходив. Кажуть, що у нас недобудова".
    Третій рік відбудови: у Посад-Покровському люди досі живуть у модульних будинках
    Зведені стіни з газоблоків на фундаменті. Суспільне Миколаїв/Валентина Гурова

    Термін договору закінчився в грудні 2025 року, говорить Наталя. За її словами, вони звернулися за розʼясненнями до представників Херсонської ОВА, де відповіли, що компанія змінилась, втім будівельників не вистачає, тож потрібно чекати.

    "Вже з весни людям, яким пізніше почали будувати, то вже і вікна поставили, і дахи накрили, і внутрішні роботи хтось робить. А у нас як було, так і є", — розповідає Наталя.

    Третій рік відбудови: у Посад-Покровському люди досі живуть у модульних будинках
    Модульний будинок в якому живе родина Наталі. Суспільне Миколаїв/Валентина Гурова

    У Посад-Покровському реалізують експериментальний проєкт з відбудови. Укладено 263 договори на нове будівництво житлових будинків, розповідає заступник начальника з відновлення та реалізації інфраструктурних обʼєктів служби відновлення Херсонської області Олександр Руснак. З деякими підрядниками договори довелось розірвати, зазначає чиновник.

    "Це попередні підрядники, з якими договір розірвали. Можливо, вплинуло те, що інша компанія, адже у нас там судові процеси тривають ще досі з усіма підрядниками, які були. Можливо, цей фактор вплинув. І ще — не вистачає робітників", — говорить Олександр Руснак.

    Третій рік відбудови: у Посад-Покровському люди досі живуть у модульних будинках
    Заступник начальника з відновлення та реалізації інфраструктурних обʼєктів служби відновлення Херсонської області Олександр Руснак. Суспільне Миколаїв/Юлія Філімон
    "Сюди бояться люди їхати: в кого немає броні, хто в розшуку. Не вистачає людей. Так, почали — фундаменти, стіни, більш-менш нескладна робота, а далі вже покрівельні — там потрібні більш кваліфіковані спеціалісти".

    Крім нового будівництва, проєкт передбачає капітальний ремонт девʼяноста девʼяти пошкоджених обстрілами будинків. Власниця одного з таких, Надія, каже, що ремонт недоробили, тож доводиться жити як є.

    "Ось дивіться — горища немає. Сніг — воно по стінах тече, дощ так само — воно по стінах тече. Оце в нас таке світло. Все ж пообламувалось, порозбивало. Дивіться — стеля. Ніхто нічого не робить", — розповідає Надія.

    Третій рік відбудови: у Посад-Покровському люди досі живуть у модульних будинках
    Внутрішній стан житлового приміщення з пошкодженими стелею та проводкою, що потребує капітального ремонту. Суспільне Миколаїв/Валентина Гурова

    Представник генерального підрядника ТОВ "Автомагістраль-Південь" розповів, що новий підрядник планує розпочати роботи на недобудовах після великодніх свят, однак точної дати немає. Він також підтвердив, що критично не вистачає будівельників.

    Станом на квітень 2026 року до Посад-Покровського повернулися 770 людей, тоді як до повномасштабної війни тут проживали понад дві тисячі, розповіла помічниця старости села Лариса Соколова.

    "Жодна людина не живе у відбудованому будинку, жоден не зданий в експлуатацію. Сподіваємось, пообіцяли, що в червні здадуть до ста будинків, а решту — до кінця року".
    Третій рік відбудови: у Посад-Покровському люди досі живуть у модульних будинках
    Ділянки для будівництва: залиті фундаменти, насипи ґрунту та залишки зруйнованих будівель на тлі населеного пункту. Суспільне Миколаїв/Валентина Гурова

    Заступник начальника служби відновлення говорить, що будинки добудують до кінця 2026 року, якщо не буде активних бойових дій.

    Експериментальний проєкт передбачає відбудову 362 будинків, водночас договори на відновлення інших ще не укладали, говорить Лариса Соколова. У селі також будують нову амбулаторію та центр безпеки.


    Джерело – Суспільне





    Похожие публикации

    28-08-2025, 10:50
    У Посад-Покровському на Херсонщині із понад 300 будинків відбудували лише два – Голова Держаудитслужби
    27-07-2025, 12:51
    “Руйнувати руйнують, а будувати – обіцяють”. Що розповіли жителі Посад-Покровського журналістам “Новин Приазов’я”
    18-07-2025, 06:00
    У Посад-Покровському на Херсонщині досі не завершено жодного будинку: жителі скаржаться на затримки
    14-01-2025, 15:28
    Квола відбудова Посад-Покровського: як зимують місцеві жителі? (відео)
    10-01-2024, 18:33
    Відновити Посад-Покровське: як відбудовують зруйноване військами РФ село на Херсонщині
    28-07-2023, 16:14
    На Херсонщині у Посад-Покровському встановили 240 модульних будинків. Жителі чекають на відбудову села
    10-01-2024, 23:13
    Відновити Посад-Покровське: як відбудовують зруйноване військами РФ село на Херсонщині
    4-10-2023, 13:53
    Який вигляд має Будинок культури у зруйнованому Посад-Покровському
    18-05-2022, 16:59
    У Чорнобаївці через вибухи загорівся житловий будинок

    Добавьте комментарий




    0"/>

    ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

    15:09 14/04
    Масова загибель лебедів у Генічеську: узбережжя Азовського моря вкрите тілами птахів — ЦНС      
    15:08 14/04
    Підпалив будинок, щоб приховати вбивство. У Херсоні поліція затримала підозрюваного      
    15:00 14/04
    Майже пів сотні сімей з Херсонщини отримають 63 млн грн компенсації за знищене житло      
    14:45 14/04
    Під ворожим прицілом – лікарні, школи, житлові будинки, авто: як минув день на Херсонщині      
    14:41 14/04
    У Херсоні затримали квартиранта, якого підозрюють у вбивстві господаря будинку      
    14:37 14/04
    На Херсонщині оголосили підозру російському стрільцю за катування цивільних у Біляївці та Любимівці      
    14:33 14/04
    У Великій Олександрівці на Херсонщині вибухнув збитий російський "Shahed". Поранена жінка      
    14:19 14/04
    Помер гендиректор агрофірми «Прогрес», яка випускала знамениті тягинські ковбаси      
    14:16 14/04
    Через вибух збитого безпілотника на Херсонщині постраждала 67-річна жінка      
    14:07 14/04
    У селищі на Херсонщині під час гасіння пожежі рятувальники виявили тіло чоловіка      
    13:53 14/04
    У Великдень з Милівської громади Херсонщини евакуювали сімох людей і собаку      
    13:45 14/04
    Двоє захисників з Бериславщини повернулися додому після чотирьох років полону      
    13:34 14/04
    Прихистив – і поплатився: у Херсоні квартиранта підозрюють у вбивстві господаря будинку      

    13:33 14/04
    На ТОТ Херсонщини знову запрацювало російське пропагандистське телебачення      
    13:26 14/04
    У селищі Кар'єрне на Херсонщині під час гасіння пожежі виявили тіло чоловіка      
    13:25 14/04
    Окупанти засудили до 12 років чоловіка за нібито спробу підірвати пост РФ на Херсонщині      
    13:22 14/04
    Власників зруйнованого або пошкодженого житла звільнили від сплати комунальних послуг      
    12:50 14/04
    «Роздайте квіти дівчатам»: зворушлива історія після атаки на мікрорайон Шуменський у Херсоні      
    12:46 14/04
    "Це перший раз, коли постраждали співробітники": керівниця херсонської лікарні про удар дрона      
    12:40 14/04
    СБУ повідомила про підозру кримчанці, яка очолила окупаційну адміністрацію Каланчака      
    12:30 14/04
    У Херсонській громаді погодили надання житлових ваучерів для ВПО з окупованих територій на 136 млн гривень      
    12:10 14/04
    Стало відомо про ще одну загиблу жінку в Херсоні      
    11:52 14/04
    Яка погода очікується в Херсоні та області 15 квітня 2026 року?      
    11:50 14/04
    Підрядник три роки не відбудовує будинки у зруйнованому Посад-Покровському      
    11:27 14/04
    Херсонські каратисти здобули нагороди на чемпіонаті Європи в Польщі      
    11:15 14/04
    У Херсоні розширюють червону зону: де тепер не буде ходити громадський транспорт      

    11:12 14/04
    Удар російського дрона по Корабельному району Херсона: загинула жінка, є поранений      
    11:07 14/04
    Очільниці окупаційної адміністрації Каланчака на Херсонщині повідомили про підозру      
    10:48 14/04
    Військові РФ дроном вбили жінку в Херсоні      
    10:37 14/04
    Працівницю ЦНАП на Херсонщині підозрюють у збитках громаді на майже 2 млн грн через втручання в держреєстр      
    10:25 14/04
    СБУ повідомила про підозру окупаційній чиновниці з Криму та податківцю зі Скадовська      
    10:12 14/04
    На Херсонщині судитимуть двох жінок за роботу на окупаційну владу і підтримку агресії РФ      
    10:03 14/04
    У Херсоні виявили протипіхотні міни на Бериславському шосе      
    10:00 14/04
    Ще один депутат Херсонської міськради склав свої повноваження      
    09:51 14/04
    У Херсоні померла 78-річна жінка, яка отримала тяжкі травми через російський обстріл 6 квітня      
    09:36 14/04
    У Херсоні фіксують нові небезпечні міни та атаки дронами, - ХМВА      
    09:33 14/04
    У лікарні померла літня херсонка, яка потрапила під російський обстріл      
    09:26 14/04
    На Херсонщині судитимуть двох жінок за співпрацю з окупантами та підтримку російської агресії      
    09:26 14/04
    На Херсонщині висадили Алею Єдності      
    Все новости

    Наверх