У Міністерстві розвитку громад і територій ведуть переговори щодо відновлення роботи порту.

Про це повідомили на сторінці міністерства.

“Херсонський порт — один із перших інфраструктурних об’єктів, переданих у концесію в Україні. Після окупації регіону та тривалого простою порту, представники Мінрозвитку та концесіонер знову сіли за стіл переговорів, щоб знайти нові рішення для перезапуску проєкту”, – йдеться у дописі.

Під час засідання відповідної робочої групи обговорили умови концесійного договору.

“У жовтні 2025 року набудуть чинності законодавчі зміни, які дозволять адаптувати концесійні угоди до умов форс-мажору — зокрема, призупиняти строк договорів, змінювати фінансові умови та врегульовувати соціальні питання. Закон №4510 – ІХ створює нову рамку для залучення приватного капіталу до відбудови країни та передбачає спрощену процедуру підготовки й реалізації інфраструктурних проєктів у форматі державно-приватного партнерства, включно з можливістю залучення грантів”, – повідомили у Мінрозвитку.

Нагадаємо, у травні 2025 року компанія-концесіонер Херсонського порту наполягала на створенні плану його відновлення. Порт значно постраждав внаслідок окупації та російських обстрілів, проте, як тоді заявили в компанії, Міністерство розвитку громад та територій України ігнорує їхні звернення.

Херсонський порт передали у концесію наприкінці 2021 року. Вона мала тривати 30 років і передбачала вкладення компанією-концесіонером ТОВ “Рисоіл-Херсон” у порт 320 мільйонів гривень інвестицій. Проте через кілька місяців почалось повномасштабне вторгнення та порт припинив свою роботу.