Аудитори Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області почали перевірку закупівлі, яка стосується будівництва приватних будинків у селі Посад-Покровське на Херсонщині.

У березні на порталі Prozorro було опубліковано тендер на закупівлю послуг будівництва близько п’ятдесяти будинків у Посад-Покровському. На це Служба відновлення та розвитку інфраструктури запланувала понад 204 млн грн.

На торги прийшло два учасники – скандальне ТОВ “Глобал Білд Інжиніринг” та ТОВ “Європейська дорожньо-будівельна компанія”, яке часто отримує багатомільйонні підряди на Херсонщині.

Пропозицію першої компанії відхилили, адже учасник не надав тендерне забезпечення, тож переможцем визнали ТОВ “Європейська дорожньо-будівельна компанія” та 22 квітня уклали з ним контракт.

Проте ще 21 квітня на закупівлю звернули увагу аудитори та розпочали перевірку. Зокрема, наразі Аудитслужба хоче впевнитися, що закупівля була обґрунтованою і правильно підготовленою (тобто замовник реально мав проєкт і розрахунок коштів), а також що договір укладений відповідно до закону і фінансування правильно розписане в документах. Поки що відповідей від замовника на ці запити в системі немає.

Село Посад-Покровське знаходиться на території Чорнобаївської громади Херсонщини. Більшість будівель у селі були зруйновані в ході бойових дій на правобережжі області у 2022 році. Навесні 2023 року населений пункт включили у проєкт з комплексної відбудови.

Відбудова у Посад-Покровському почалась, але припинилась у 2024 році. У серпні стало відомо, що Кабмін знову виділив гроші на будівництво.

Нещодавно начальник ХОВА Олександр Прокудін пообіцяв, що до кінця року у Посад-Покровському збудують 362 будинки.