
Стоматологічне відділення Херсонської міської лікарні імені Лучанського (колишня Медсанчастина ХБК, – МОСТ) невдовзі можуть перетворити на окрему юридичну особу та в подальшому передати в приватні руки.
Про це МОСТу розповіло джерело в лікарні та частково підтвердили джерела в Херсонській міській військовій адміністрації.
Наразі робота відділення, за словами лікарів, майже паралізована. Керівництво лікарні і міського управління охорони здоровʼя усіляко блокує закупівлю медпрепаратів та обладнання, що вже відчувається і на якості надання послуг.
“Ми так розуміємо, що ціль — до кінця року зробити відділення недієздатним, провести аудит та визнати його неефективним. Ну а далі військова адміністрація може ініціювати закриття відділення, з подальшою передачею приміщень і обладнання в оренду приватним структурам, або створення окремою юрособи із передачею в оренду. У всякому разі, зараз ми так бачимо”, – розповіло джерело в лікарні.
Всіма діями керує начальниця управління охорони здоровʼя Вікторія Хмілевська, яка до цього очолювала Херсонську міську стоматологічну поліклініку і точно розуміє, що вона робить.
Ідейним натхненником цих дій є Вадим Глушко, який не має жодної посади в Херсоні, але має величезний вплив на всі питання в місті, які стосуються грошей. Нещодавно Роман Мрочко не зміг пояснити, хто такий Глушко, але МОСТ поступово збирає все більше і більше свідчень від чиновників та працівників комунальних закладів, які кажуть про те, що Глушко є куратором всіх питань, повʼязаних із акумулюванням корупційних грошей в Херсоні. Він же є фактичним інкасатором, який щомісячно збирає встановлені ним суми з керівників.
За словами джерел з МВА, Глушко впливає на всі рішення Вікторії Хмілевської і постійно з нею комунікує.
Спроба передачі стоматологічного відділення Херсонської міської лікарні імені Лучанського вже була. Напередодні повномасштабного вторгнення міська рада мала ухвалити рішення про право оренди, але велика війна цьому плану завадила.
Джерело – Мост