
Команда учнів з Херсонщини готується до третього Всеукраїнського етапу дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура"). Вони тренуються щодня. Однак, через безпекову ситуацію, більшість занять відбуваються дистанційно. Область на Всеукраїнських іграх представлятимуть вісім учнів.
Дитячо-юнацька військово-патріотична гра "Сокіл" ("Джура") — це системна форма патріотичного виховання. Впродовж навчального року для учнів влаштовують вікторини, конкурси, онлайн-змагання. У них взяли участь 1100 школярів з Херсонської області, говорить директорка Центру туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді Лариса Хабрат.
"Починаючи з квітня проводиться гра "Джура" на місцях, далі йде другий етап — обласний, і фінальний — Всеукраїнський. В нас досить сильні команди. Щоразу, під час різних змагань кожна дитина у якомусь конкурсі отримала медаль або диплом", — зазначає Хабрат.
Третій, всеукраїнський етап гри "Сокіл" ("Джура") відбудеться з 23 липня по 1 серпня. Зараз команда учнів з Херсонщини активно готується до гри.
"Тренуємось щодня, підготовка проходить весело. Команда в нас пунктуальна, але, хто ж не любить іноді побешкетувати? Особисто мені найважче дається змагання з бігу", — розповідає учасник команди з Херсонщини Георгій Карпенко.
Більшість тренувань відбуваються онлайн. Кожен учасник отримує завдання, самостійно виконує його вдома та робить відеозвіт.
"Для мене "Джура" – це робота в команді, піднесення духу, згуртованість та повага до суперників. Змагання – не лише виборювання першого місця. Більшою мірою це дисципліна і перемога над собою", — зазначає учасниця гри "Сокіл" ("Джура") Анна Уродлівченко.
"Я позитивно налаштований на Всеукраїнські змагання. Завдяки цій грі можна підвищити свій спортивний рівень, набути нового досвіду, поглянути як займаються в інших регіонах", — говорить учасник "Сокіл" ("Джура") Олександр Склема.
На Всеукраїнських іграх область представлятимуть вісім учасників. Це переможці другого етапу обласних змагань — учні Любимівського навчального закладу (Нововоронцовської селищної ради) та Великоолександрівської школи № 2, розповідає керівниця рою "Бізони" Альона Гергель.
"Зрозуміло, що учні налаштовані на перемогу. Якщо не в підсумковому заліку, то хоча б в окремих видах змагань. Однак команди будуть з усієї України. Перемогти серед 24 тренованих команд — це справа не з легких, буде запекла боротьба. Але ми все-таки сподіваємось на перемогу. Хочемо прославити Херсонщину", — наголошує керівниця рою "Бізони" Альона Гергель.
Обласні змагання дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура") відбулися з 15 по 20 червня 2025 року у місті Вижниця, Чернівецької області. У програмі — стройова підготовка, рятувальні вправи, стрільба, інтелектуальні та творчі конкурси, розказує керівник рою "Соколята" Юрій Захаренко. Його команда посіла третє місце.
"Перший день змагань — це був для нас нокаут. Команда програла у конкурсі з історії та змаганнях на канатах. Але потім зібрались, діти були вмотивовані, не опустили після програшу руки. І впевнено пройшли всі інші конкурси", — розповів керівник рою.
Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у WhatsApp,
Джерело – Суспільне