
На захопленому лівобережжі Херсонської області представники окупаційної адміністрації видають так звані "житлові сертифікати" та соціальні виплати лише тим власникам затоплених будинків, які оформили громадянство РФ. Про це повідомив Центр національного спротиву.
За даними Центру нацспротиву, окупанти використовують скрутне становище жителів підтоплених населених пунктів тимчасово захоплених районів Херсонської області, щоб змусити їх отримання російські паспорти.
"У тих, хто не отримав документ, вимагають написати заяву на отримання російського документа й лише тоді обіцяють розглянути питання надання допомоги" йдеться у дописі.
Що відомо про затоплення Херсонщини
Станом на 10 годину 24 червня середній рівень підтоплення на правому березі Херсонської області становить 37 сантиметрів. Вода відступила від Херсона. У Новогреднєвому та Благодатівці підтоплені по одному домогосподарству.
Відтік води від затоплених внаслідок підриву військами РФ Каховської ГЕС територій Голопристанської громади суттєво знизився. Рівень води у середмісті сягає метра. У східній та у низових частинах трьох вулиць вода зупинилась на 50 сантиметрах. Така ж ситуація у береговій зоні Кардашинки та Коханів.
У тимчасово окупованих Олешках — гуманітарна криза, зруйновані будинки, антисанітарія. Точна кількість загиблих у тимчасово окупованих Олешках, через підтоплення, яке сталось внаслідок підриву Каховської ГЕС російськими військовими, поки не відома.
Раніше голова ОВА Прокудін заявив, що на лівобережжі Херсонської області російські військові хочуть приховати усі жахливі наслідки підтоплення після підриву Каховської ГЕС, щоб світ не побачив цю катастрофу. 17 населених пунктів, які досі підтоплені, наразі на межі гуманітарної катастрофи.
Також в Генштабі повідомили, що на тимчасово окупованій території Херсонської області, різко погіршилась санітарно-епідеміологічна ситуація. Через відсутність доступу людей до належного медичного забезпечення та якісної води в низці населених пунктів лівобережжя виявили спалахи вірусного гепатиту A.
Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон
Джерело – Суспільне