
397 день повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Херсон і всю деокуповану частину області щодня з мінометів, танків, ствольної та реактивної артилерії обстрілює російська армія. Попри все у звільнених населених пунктах тривають стабілізаційні заходи. На лівобережжі Херсонщини також лунають вибухи — Сили оборони знищують склади боєприпасів, техніку, живу силу та логістичні шляхи військ РФ.
Суспільне слідкує за всіма подіями, що відбуваються в регіоні. Інформація оновлюється. Новини попереднього дня читайтетут, відеосюжети та дайджести новин — на YouTube Суспільне Херсон.
Головне на цей час
- На Херсонському напрямку російські війська протягом доби обстріляли Херсон, Золоту Балку, Михайлівку, Берислав, Веселе, Козацьке, Миколаївку, Львове, Антонівку, Благовіщенське та Дніпровське.
- Дві доби поспіль військові РФ випробовують керовані авіаційні бомби вздовж лінії зіткнення на Херсонщині. Українські захисники мають досвід збиття таких бомб, заявила в етері марафону "Єдині новини" керівниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони та охорони півдня Наталія Гуменюк.
- Авіація Сил оборони завдала три удари по зосередженню сил та засобів армії РФ на лівому березі Дніпра Херсонщини. Ракетники та артилеристи уразили спостережний пункт російських військових та інженерну техніку
- На тимчасово окупованій частині Херсонської області військові РФ катують людей за відмову отримувати російські паспорти.
- З Волині та Миколаївщини до Херсонської області надійшли генератори, гуманітарна допомога, медикаменти, а також автомобіль швидкої допомоги.
Херсонська область - відбій повітряної тривоги!
Херсонська область - повітряна тривога!
Обстріли правобережної Херсонщини: безпекова ситуація залишається складною попри зменшення кількості атак армії РФ
Сьогодні вдень російські військові вчергове обстріляли Берислав. За інформацією ОВА, пошкоджена цивільна інфраструктура міста. Троє людей поранені. Загалом кількість обстрілів правобережної Херсонщини останніми днями зменшилась. З чим це пов’язано, дізнавались кореспонденти Суспільного.
Попри те що кількість обстрілів зменшилася, вони лишаються потужними. Населені пункти російська армія почала обстрілювати з далекобійної зброї, розповіла у коментарі Суспільному керівниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони та охорони півдня Наталія Гуменюк
"Якщо раніше ворог застосовував і міномети і танки, то зараз переважно це реактивна система залпового вогню і артустановки, які можуть бити на більшу відстань. Це означає, що наша робота по відсуненню ворога на лівому березі досить результативна. Вони залишають свої позиції і просуваються глибше, для того, щоб не бути ураженим", —говорить Наталія Гуменюк.
Те, що кількість обстрілів останніми днями зменшилась, помітили й херсонці. Місцева жителька Лариса каже, що трохи менше стали обстрілювати, ніж раніше, але всі рівно снаряди влучають в житлові будинки та гинуть люди. Херсонець Олексій Бабич говорить, іноді буває, що вранці менше стріляють, а ввечері більше, але буває, що навпаки.
Минулої доби російські військові обстріляли Херсонщину 20 разів, випустили майже 100 снарядів. Це менше ніж було до цього, коли по правобережжю гатили під сотню разів за день говорить голова пресофісу Херсонської ОВА Олександр Толоконніков. Проте область під обстрілом все одно щодня.
"За минулу добу отримали поранення чотири людини. Це люди, які потрапили на міни внаслідок вибуху отримали поранення. Це село Іванівка і інші села Високопільської громади. На вихідних трохи зменшилася інтенсивність, але ми не бачимо в цьому якусь стратегію. Скоріш за все це у них перегрупування чи як завжди у них пияцтво на вихідних. Трохи зменшилася інтенсивність, але сьогодні зранку вони інтенсивно і сильно обстрілюють Білозерку", — говорить Толоконніков.
За словами Толоконнікова безпекова ситуація в області лишається складною.
У Херсоні чутно вибухи, повідомляють кореспонденти Суспільного.
Херсонгазу передали нову техніку
АТ "Херсонгаз" отримало спецавтомобілі та устаткування до них для проведення ремонтних робіт на газових мережах Херсонщини, повідомило у Facebook підприємство.
Допомогли латвійське підприємство АТ "GASO" та Міжреспубліканська асоціація ділового та науково-технічного співробітництва газових господарств, надавши херсонським колегам 4 одиниці транспорту, 6 генераторів, 4 зварювальні апарати, 5 шукачів витоків газу, 2 гідростанції, компресор та інше обладнання.
Необхідне устаткування для проведення ремонтних робіт на різних типах газопроводів буде працювати на звільненій Херсонщині, відновлюючи газопостачання та підтримуючи цілодобовий безперебійний розподіл газу.
Джерело – Суспільне