ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

17:33 11/02
Окупанти звинуватили ще одну мешканку лівобережжя Херсонщини у “шпигунстві”      
17:31 11/02
Херсонські аграрії отримають компенсацію за втрачений урожай – уряд запустив нову програму підтримки      
17:29 11/02
ЗСУ завдали удару по російському ЗРК на лівобережжі Херсонщини      
17:28 11/02
На фронті загинув військовослужбовець бригади «Лють» зі Скадовська Сергій Алещенко      
17:25 11/02
Володимир Миколаєнко візьме участь у зустрічі на Кіпрі щодо питання українських полонених      
21:30 10/02
Чому жителі Новокаховської громади можуть претендувати на дві різні програми компенсації знищеного житла      
19:30 10/02
Залишають дім вдруге: із передмістя Херсона евакуювали матір з дитиною      
19:00 10/02
Село під постійними обстрілами: як живе Станіслав  
 
17:00 10/02
На Херсонщині запрацювала сонячна електростанція      
14:30 10/02
У Високопільській громаді облаштовують тимчасовий освітній простір вартістю близько 200 тис. євро      
13:00 10/02
Фігурист із Херсона Кирило Марсак достроково вийшов у довільну програму Олімпіади-2026      
12:30 10/02
Листи батькові пишу, відповіді не було жодного разу - син викраденого росіянами мера Херсона Колихаєва      
10:21 10/02
Пошкоджено багатоквартирний та 5 приватних будинків: наслідки ворожих ударів по Херсонщині (фото)
 
09:45 10/02
Херсонщина отримає понад 17 млн гривень з держбюджету на облаштування шкільних укриттів
 
08:30 10/02
Два дні пекла в зруйнованому Бериславі: Боксер показав відео евакуації, яка перетворилася на жахіття
 
07:15 10/02
Херсон – це лише початок того, що може стати реальністю для цивільних у зонах конфлікту по всьому світу
 
06:52 10/02
Внаслідок обстрілів на Херсонщині поранено 8 людей, серед яких – дитина
 
06:00 10/02
Складна евакуація важкохворої жінки із зони бойових дій у Бериславському районі
 
18:00 09/02
День 1447. 9 лютого. Що обговорюють херсонці у соцмережах
 
16:06 09/02
Пережив катування й приєднався до ЗСУ. Історія бійця зниклого безвісти у Кринках на Херсонщині      
16:06 09/02
Житель Скадовська працював на окупаційну владу начальником у рятувальній службі – вирок      
16:04 09/02
ЗСУ На ТОТ Херсонщини знищили склад боєприпасів армії РФ      
16:00 09/02
Мільйони на укриття для породіль: у Херсоні арештували майно директора підрядної фірми      
16:00 09/02
Дефіцит кадрів у медзакладах Херсона: не вистачає хірургів та анестезіологів
 
15:58 09/02
На війні загинув житель Білозерської громади Сергій Ципинюк      
14:30 09/02
Херсонські метеорологи: запаси вологи в ґрунті подають надію на хороший урожай
 
14:10 09/02
Транспортний колапс та самоусунення керівництва: жителі Степанівки скаржаться на бездіяльність старости
 
12:49 09/02
Житель Скадовська працював на окупаційну владу начальником у рятувальній службі – вирок
 
09:45 09/02
Навчають стріляти та керувати БпЛА: на ТОТ Херсонщини окупанти посилюють мілітаризацію дітей
 
09:11 09/02
Судитимуть двох жителів Херсонського району – продавали канабіс та бойові гранати
 
08:52 09/02
Пошкоджено 40 об’єктів: поліція – про наслідки ворожих ударів по Херсонщині за минулу добу
 
08:30 09/02
Ексчиновниця з Херсона, яка перейшла на бік окупантів, отримала вирок від росіян за розтрату 11 млн рублів
 
07:15 09/02
Як готується та коли виступатиме на Олімпіаді-2026 херсонський фігурист Кирило Марсак
 
06:50 09/02
Обстріли Херсонщини: ворог атакував 27 міст і сіл, поранено 6 людей
 
06:00 09/02
У Великоолександрівській громаді запрацює дитячий садок у спеціальному автобусі
 
17:00 08/02
День 1446. 8 лютого. Що обговорюють херсонці у соцмережах
 
15:00 08/02
Як працюватиме мобільна аптека на Херсонщині з 9 по 13 лютого – графік
 
13:08 08/02
Російські загарбники обстріляли Дудчани Милівської громади (фото)
 
11:55 08/02
Ворог обстріляв Свято-Духівський кафедральний собор у Херсоні: будівля зазнала значних пошкоджень (фото)
 
Все новости

Архив публикаций

«    Февраль 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728 
СПЕЦТЕМЫ


    Окупація, зрадники, постійні обстріли: що вдалось зберегти з фондів обласної бібліотеки у Херсоні


    Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара постійно потерпає від обстрілів російськими військовими, бо розташована на березі Дніпра. Як виглядає книгозбірня заразі, чи вдалося зберегти її майно і фонди – дізнавалися кореспонденти Суспільного.

    Провідний інженер з охорони праці Ігор Зеленюк щодня приходить до бібліотеки, щоб закрити вікна плівкою або панелями після чергових обстрілів. Залатати їх вдалося майже всюди, зараз роботи ведуться на останньому — четвертому поверсі.

    "Як закриємо вікна на четвертому поверсі, підемо по другому колу. Тому що нещодавно знову влучили, місцями листи повиривало та повибивало. Будемо знову їх накручувати", — каже чоловік.

    Окупація, зрадники, постійні обстріли: що вдалось зберегти з фондів обласної бібліотеки у Херсоні
    Херсон, працівники біля бібліотеки ім.Гончара, 26 січня 2023р. Фото: Суспільне Херсон

    У великі читальній залі та відділах обласної книгозбірні пусто, розбиті меблі, немає техніки та видань з фондів бібліотеки.

    За словами Ігоря Зеленюка, все, що залишилось після окупантів, знесли до підвалу. Що саме вкрали буде відомо вже, коли проведуть інвентаризацію.

    Зараз провести інвентаризацію в бібліотеці неможливо через постійні обстріли. А ще — це небезпечно для життя працівників, яких в місті лишилося 15, каже директорка книгозбірні Надія Коротун. Тому зараз ведеться робота з упорядкування та збереження бібліотечного фонду та майна.

    "Найбільше постраждали вікна, майже 100 квадратних метрів та опалювальна система.Через несвоєчасні роботи по перевірці вибухонебезпечних матеріалів в бібліотеці поступила волога, пішли дощі і почала сипатися стеля. Ми закрили фонди плівкою, а також закрили паркетну підлогу, бо також почала підійматися", — розказала директорка бібліотеки.

    Окупація, зрадники, постійні обстріли: що вдалось зберегти з фондів обласної бібліотеки у Херсоні
    Херсон, закриті плівкою меблі та підлога в бібіліотеці ім.О.Гончара, 26 січня 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

    Бібліотека майже законсервована, говорить Надія Коротун. Працівники приходять для того, щоб остаточно закоркувати фонди. Наскільки вони є розграбованими, зараз важко сказати. Відомо, що точно відсутні прижиттєві видання Тараса Шевченка, які були родзинкою фондів, та ще деякі дореволюційні видання. Але дещо цінне та рідкісне, працівникам бібліотеки, які працювали при окупаційній владі, вдалося заховати.

    "На щастя, вдалося заховати атлас світу якому майже 300 років та раритетне видання "Майстер і Маргарита", — говорить Надія Коротун.

    Окупація, зрадники, постійні обстріли: що вдалось зберегти з фондів обласної бібліотеки у Херсоні
    Херсон, пошкоджене обстрілами фойє бібліотеки ім.Гончара, 26 січня 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

    Директорка бібліотеки говорить, що співпрацювати з окупаційною владою погодилися троє бібліотекарів. А також, на чолі з головним інженером, сторожа, слюсарі та електрики. Загалом погодились на співпрацю 17 людей. Вони зараз звільнені за власним бажанням. Інші 150 працівників — продовжують працювати.

    Процес інвентаризації в обласній книгозбірні розпочнеться після визволення лівого берега. Зараз він триває у двох херсонських бібліотеках – дитячій імені Дніпрової Чайки та юнацькій імені Бориса Лавреньова.

    Що відомо

    • У будівлі Херсонської обласної бібліотеки ім. Олеся Гончара від вибухової хвилі вибиті вікна. Військові РФ ймовірно цілили у найвищий в області флагшток, розташований поруч, розповів Суспільному виконувач обов'язків інженера. Це сталося 19 листопада, близько 11-ї години.
    • Плануючи відступ з Херсона, російські війська вивозили не тільки техніку, а й культурні цінності. 12 листопада Херсонська міська рада у Telegram повідомила, що окупанти пограбували Херсонську обласну універсальну наукову бібліотеку імені Олеся Гончара, зокрема вивезли дореволюційні видання.
    • Після розмінування обласну універсальну наукову бібліотеку ім. Олеся Гончара законсервують.

    Читайте також

    Попри постійні обстріли військовими РФ, Херсонська обласна дитяча лікарня приймає пацієнтів як до війни

    337 день війни: хроніка подій в Херсонській області

    Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон


    Джерело – Суспільне





    Похожие публикации

    9-08-2023, 16:17
    Пробитий дах та зруйновані верхні поверхи після обстрілів армії РФ: чи будуть у Херсоні відбудовувати бібліотеку Гончара
    26-01-2023, 21:59
    337 день війни: хроніка подій в Херсонській області
    17-08-2023, 01:44
    Херсонська ОВА показала, як виглядає обласна наукова бібліотека після обстрілів РФ
    2-12-2022, 11:58
    Херсонська обласна наукова бібліотека постраждала від обстрілів і просить про допомогу
    2-12-2022, 11:58
    Херсонська обласна наукова бібліотека постраждала від обстрілів і просить про допомогу
    13-11-2023, 13:08
    "Весь головний книжний фонд збережений". Директорка Херсонської бібліотеки ім. Гончара про ситуацію після ударів РФ
    17-08-2023, 08:21
    Херсонська ОВА показала, як виглядає обласна наукова бібліотека після обстрілів РФ
    10-08-2023, 08:50
    Пробитий дах та зруйновані верхні поверхи після обстрілів армії РФ: чи будуть у Херсоні відбудовувати бібліотеку Гончара
    2-12-2022, 14:37
    Херсонська обласна наукова бібліотека постраждала від обстрілів і просить про допомогу

    Добавьте комментарий




    0"/>

    ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

    17:33 11/02
    Окупанти звинуватили ще одну мешканку лівобережжя Херсонщини у “шпигунстві”      
    17:31 11/02
    Херсонські аграрії отримають компенсацію за втрачений урожай – уряд запустив нову програму підтримки      
    17:29 11/02
    ЗСУ завдали удару по російському ЗРК на лівобережжі Херсонщини      
    17:28 11/02
    На фронті загинув військовослужбовець бригади «Лють» зі Скадовська Сергій Алещенко      
    17:25 11/02
    Володимир Миколаєнко візьме участь у зустрічі на Кіпрі щодо питання українських полонених      
    21:30 10/02
    Чому жителі Новокаховської громади можуть претендувати на дві різні програми компенсації знищеного житла      
    19:30 10/02
    Залишають дім вдруге: із передмістя Херсона евакуювали матір з дитиною      
    19:00 10/02
    Село під постійними обстрілами: як живе Станіслав  
     
    17:00 10/02
    На Херсонщині запрацювала сонячна електростанція      
    14:30 10/02
    У Високопільській громаді облаштовують тимчасовий освітній простір вартістю близько 200 тис. євро      
    13:00 10/02
    Фігурист із Херсона Кирило Марсак достроково вийшов у довільну програму Олімпіади-2026      
    12:30 10/02
    Листи батькові пишу, відповіді не було жодного разу - син викраденого росіянами мера Херсона Колихаєва      
    10:21 10/02
    Пошкоджено багатоквартирний та 5 приватних будинків: наслідки ворожих ударів по Херсонщині (фото)
     

    09:45 10/02
    Херсонщина отримає понад 17 млн гривень з держбюджету на облаштування шкільних укриттів
     
    08:30 10/02
    Два дні пекла в зруйнованому Бериславі: Боксер показав відео евакуації, яка перетворилася на жахіття
     
    07:15 10/02
    Херсон – це лише початок того, що може стати реальністю для цивільних у зонах конфлікту по всьому світу
     
    06:52 10/02
    Внаслідок обстрілів на Херсонщині поранено 8 людей, серед яких – дитина
     
    06:00 10/02
    Складна евакуація важкохворої жінки із зони бойових дій у Бериславському районі
     
    18:00 09/02
    День 1447. 9 лютого. Що обговорюють херсонці у соцмережах
     
    16:06 09/02
    Пережив катування й приєднався до ЗСУ. Історія бійця зниклого безвісти у Кринках на Херсонщині      
    16:06 09/02
    Житель Скадовська працював на окупаційну владу начальником у рятувальній службі – вирок      
    16:04 09/02
    ЗСУ На ТОТ Херсонщини знищили склад боєприпасів армії РФ      
    16:00 09/02
    Мільйони на укриття для породіль: у Херсоні арештували майно директора підрядної фірми      
    16:00 09/02
    Дефіцит кадрів у медзакладах Херсона: не вистачає хірургів та анестезіологів
     
    15:58 09/02
    На війні загинув житель Білозерської громади Сергій Ципинюк      
    14:30 09/02
    Херсонські метеорологи: запаси вологи в ґрунті подають надію на хороший урожай
     

    14:10 09/02
    Транспортний колапс та самоусунення керівництва: жителі Степанівки скаржаться на бездіяльність старости
     
    12:49 09/02
    Житель Скадовська працював на окупаційну владу начальником у рятувальній службі – вирок
     
    09:45 09/02
    Навчають стріляти та керувати БпЛА: на ТОТ Херсонщини окупанти посилюють мілітаризацію дітей
     
    09:11 09/02
    Судитимуть двох жителів Херсонського району – продавали канабіс та бойові гранати
     
    08:52 09/02
    Пошкоджено 40 об’єктів: поліція – про наслідки ворожих ударів по Херсонщині за минулу добу
     
    08:30 09/02
    Ексчиновниця з Херсона, яка перейшла на бік окупантів, отримала вирок від росіян за розтрату 11 млн рублів
     
    07:15 09/02
    Як готується та коли виступатиме на Олімпіаді-2026 херсонський фігурист Кирило Марсак
     
    06:50 09/02
    Обстріли Херсонщини: ворог атакував 27 міст і сіл, поранено 6 людей
     
    06:00 09/02
    У Великоолександрівській громаді запрацює дитячий садок у спеціальному автобусі
     
    17:00 08/02
    День 1446. 8 лютого. Що обговорюють херсонці у соцмережах
     
    15:00 08/02
    Як працюватиме мобільна аптека на Херсонщині з 9 по 13 лютого – графік
     
    13:08 08/02
    Російські загарбники обстріляли Дудчани Милівської громади (фото)
     
    11:55 08/02
    Ворог обстріляв Свято-Духівський кафедральний собор у Херсоні: будівля зазнала значних пошкоджень (фото)
     
    Все новости

    Наверх