ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

13:59 31/03
Чи очікувати магнітні бурі 1 квітня 2026 року?      
13:50 31/03
Евакуація з прифронтової Херсонщини: переважно виїжджають родини з дітьми та люди, чиї домівки зруйновані      
13:48 31/03
Росія обмежує доступ до інформації для жителів окупованої Херсонщини      
13:41 31/03
Незаконний директор ліцею на Херсонщині отримав дві підозри за співпрацю з окупантами      
13:18 31/03
Хотів підірвати будівлю ТЦК: черкасець сяде до в'язниці за державну зраду      
13:10 31/03
Намагався підірвати ТЦК в Херсоні – засуджено російського агента з Черкас      
13:04 31/03
Російські військові безпілотником атакували Дар'ївку на Херсонщині. Тяжко поранений чоловік      
12:59 31/03
Жителька Херсона за вказівкою розвідки РФ вербувала людей для замовних вбивств у Києві      
12:51 31/03
З прифронтового села на Херсонщині поліцейські евакуювали п'ятьох людей      
12:30 31/03
У Херсонській громаді впродовж року планують відремонтувати щонайменше 50 найпростіших укриттів      
12:25 31/03
Сальдо заявив про передачу 23 квартир із “безхазяйного фонду” медпрацівникам на окупованій Херсонщині      
12:11 31/03
Яка погода очікується в Херсоні та області 1 квітня 2026 року?      
12:09 31/03
На Херсонщині попрощалися з двома загиблими військовими — Андрієм Мотричем та Артемом Єсипенком      
12:08 31/03
Помер український математик, випускник херсонського інституту      
12:00 31/03
Окупаційному голові Новокаховки збільшили термін увʼязнення      
11:41 31/03
310-й батальйон РЕБ, який виконує завдання на Херсонщині, трансформували у 310 окремий полк — командир      
11:27 31/03
Записав звернення під червоним прапором. Окупаційний керівник Малокаховки на Херсонщині отримав 11 років тюрми      
11:24 31/03
На Херсонщині через обстріли армії РФ загинула людина, ще двоє поранені, пошкоджено будинки та авто      
11:18 31/03
СБУ затримала жительку Херсонщини, яка розсилала в держустанови листи з виправданням агресії РФ      
11:13 31/03
Легка атлетика та вільна боротьба: херсонські спортсмени зійшли на п’єдестал пошани в Європі      
11:06 31/03
Обійняли керівні посади в окупаційних адміністраціях. Подружжю з Херсонщини повідомили про підозру у колабораціонізмі      
11:01 31/03
Херсонська легкоатлетка здобула «золото» та «срібло» на чемпіонаті Європи      
10:53 31/03
Причетний до вбивства 7 жителів села Правдине у 2022 році – вирок окупанту      
10:48 31/03
Погрожував зброєю та вивіз 15 дітей з Херсонщини до Росії. Військовому РФ заочно загрожує до 12 років ув'язнення      
10:48 31/03
На Херсонщині СБУ затримала жінку, яка надсилала листи із запереченням агресії РФ      
10:41 31/03
Дружина заступника голови Херсонської облради минулого року стала власницею двох квартир у Болгарії      
10:12 31/03
У районі Каланчака російські силовики проводять навчання з придушення протестів, - Жовта Стрічка      
10:10 31/03
Освітні заклади Херсонщини отримали понад сотню ноутбуків від Японії      
10:00 31/03
Скільки заробили заступники голови Херсонської облради у 2025 році: декларації Соболевського і Власова      
09:36 31/03
У Херсонській громаді наразі облаштовано близько 800 захисних споруд, - ХМВА      
09:31 31/03
У Києві затримали групу кілерів: до підготовки замахів на військових причетна жителька Херсона      
09:18 31/03
Спадок “совку” чи дієві органи влади? Чим займаються райради Херсона      
09:15 31/03
Під час виконання бойового завдання загинув військовий з Херсонщини Владислав Лозовський      
09:08 31/03
Директорка Джарилгацького нацпарку задекларувала нове майно, куплене за цінами, суттєво нижчими за ринкові      
09:00 31/03
Командира підрозділу морської піхоти РФ засудили довічно за вбивство семи цивільних на Херсонщині      
08:59 31/03
Дрон РФ атакував чоловіка у Дніпровському районі Херсона. Він у лікарні у стані середньої тяжкості      
08:45 31/03
Дар’ївська громада отримала допомогу зі Швейцарії      
08:43 31/03
Вбивство сімох людей у Правдиному на Херсонщині. Командир підрозділу морської піхоти РФ отримав довічне ув'язнення      
08:32 31/03
310-й батальйон РЕБ трансформували у полк      
Все новости

Архив публикаций

«    Март 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
СПЕЦТЕМЫ


    На Херсонщини і далі гинуть птахи. Як можна вирішити проблему


    На Херсонщині продовжують гинути сірі журавлі та огарі. З січня працівниками біосферного заповідника "Асканія - Нова" на полях і у лісосмугах зібрано більше 2000 мертвих червонокнижних птахів. Причиною їх загибелі директор заповідника Віктор Гавриленко називає отруєне зерно, яке аграрії розкидають на полях для знищення гризунів. Це підтверджує і лабораторна експертиза, яку проводив Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки. Суспільне побувало на полях, де знаходять мертвих птахів.

    За тиждень у Каховському районі загинуло більше 160 червонокнижних птахів, розказує директор біосферного заповідника "Асканія Нова" Віктор Гавриленко. Ці поля - так звані "перелітні станції" для мігруючих птахів. Прилітають сюди на водопій.

    "Вони гинуть через те, що на полях знову знаходимо отруту. Зокрема, поле це просто розсіяне отруєне зерно. Порушена технологія розсипання. На цих землях мають використовувати органічне землеробство. Ми маємо до цього йти. Держава має контролювати це законодавство. Стимулювати людей, які працюють. З отрутою ми це питання не вирішимо", - говорить директор біосферного заповідника "Асканія - Нова" Віктор Гавриленко.

    На Херсонщини і далі гинуть птахи
    Суспільне Херсон

    Вилікувати отруєну птицю не можливо. Речовина "Бродифакум" діє безповоротно, каже завідувач лабораторії заповідника Олександр Мезінов. Щодня як у Каховському районі, так і у заповіднику гинуть більше 30 птахів.

    "На сьогоднішній день у заповіднику загинуло більше 2100 осіб 21 виду птиць. Якщо державою передбачена компенсація, то збитків вже більше 9 млн. грн.", - каже Олександр Мезінов.

    "Вже доведено, що до загибелі журавлів призвело. Це - препарат, який застосовують для знищення мишоподібних гризунів. Було прийнято комісією рішення - рекомендувати призупинити використання "Бродифакуму". На жаль, не усі дослухалися до рекомендацій і продовжують користуватися", - говорить перший заступник голови Херсонської облдержадміністрації Дмитро Бутрій.

    Заборона використання "Бродифакуму" не вирішить проблеми, говорить еколог Михайло Підгайний. Сільгоспвиробники все одно будуть якщо не цим препаратом, так іншим труїти гризунів. Держава має платити компенсацію фермерам за пошкоджений мишами врожай.

    "Журавлів особливо шкода, ця пташка - червонокнижна. Дуже вразлива. Але такий важливий момент – ми всі засуджуємо фермерів та потрібно шукати розумну середину. У всіх цивілізованих країнах поблизу заповідних територій фермери отримують компенсацію. Це -державні програми. І тоді вони люблять гусей, що з’їли їх врожай. І якщо їм заборонили використовувати отруту, як у нашому випадку біля заповідника чи національного парку – чудово, я отримаю компенсацію. Ми жаліємо журавлів, які отруїлися, та не розуміємо, що ці проблеми вирішуються тільки таким способом", - розказав еколог Михайло Підгайний.

    Ситуація, яка склалася із загибеллю мігруючих птахів на Херсонщині має міжнародний рівень, говорить голова правління громадської організації "Українська природоохоронна группа" Олексій Василюк. Чоловік переконений, що втручання міністерств екології всіх держав, куди ці птахи повертаються, може допомогти не допустити ввезення в Україну препаратів, які вбивають птахів.

    "Майже всі птахи, які зараз гинуть, мігрують транзитно через Україну. Вони летять в Прибалтику, Німеччину, країни Скандинавії, Білорусь або на північ України. Це не місцеві птахи. Це дуже велика проблема міжнародного масштабу, тому що багато птахів є рідкісними, зникаючими на рівні усієї Європи. Наприклад журавлі, вони тисячоліттями летіли через цю частину планети на своєму міграційному шляху. Є птахи, які ще більш рідкісні ніж журавлі. Це означає, що чисельність цих видів у Європі похитнеться після цього року", - каже Олексій Василюк.

    На Херсонщини і далі гинуть птахи
    Суспільне Херсон

    Щодо останнього випадку масової загибелі журавлів - це однозначно не пташиний грип, каже виконувачка обов′язків начальника головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Наталя Клим. Було зроблено розтин і фахівці виключили інфекцію. За симптомами – отруєння.

    "У рамках епідермрозслідування за фактом загибелі червонокнижних птахів була відібрана вода в ставках, де загинула птиця, і направлена на дослідження. Перше дослідження ми отримаємо десь 8 і щодо наявності пестицидів у тій воді, чи могло бути це причиною смерті цих червонокнижних птахів? А на загальну токсикологію ми отримуємо десь через тиждень. І потім ми будемо говорити про те, чи чисті там води", - говорить Наталя Клим.

    Від керівництва заповідника до поліції надійшло 13 звернень про виявлення мертвих птахів різних видів, розказує речниця Нацполіції у Херсонській області Тетяна Скуба.

    "Слідчі Чаплинського відділення поліції розслідують шість кримінальних проваджень за фактами загибелі червонокнижних птахів. Наразі всі провадження об’єднані в одне, передбачене частиною другою статті 239 Кримінального кодексу України, а саме забруднення або псування земель. У науково-дослідному інституті у місті Харкові ще тривають необхідні експертизи мертвих птахів для встановлення причини їх загибелі. Кримінальне провадження перебуває на контролі керівництва обласної поліції", - говорить Тетяна Скуба.

    Суспільному представники агрофірм, на чиїх полях були знайдені мертві птиці, не коментують ситуацію. Їм відправили письмовий запит.

    Що відомо

    • Перший випадок загибелі птахів був зафіксований на території біосферного заповідника "Асканія- Нова" на початку січня 2021 року. Тоді знайшли мертвими 191 сірого журавля.
    • Станом на 16 березня на території Херсонської області загинуло більше ніж 1400 птахів, серед них і такі, що занесені до Червоної книги України.
    • З початку 2021 року від керівництва заповідника надійшло до поліції 13 звернень про виявлення мертвих птахів різних видів, зокрема і червонокнижних. Станом на 31 березня на території Херсонської області зафіксовано загибель близько 2 тисяч птахів.
    • Наразі слідчі Чаплинського відділення поліції розслідують 6 кримінальних проваджень, які об’єднані в одне, передбачене ч.2 ст.239 Кримінального кодексу України "Забруднення або псування земель".
    • У спеціалізованому інституті Харкова тривають дослідження щодо встановлення причини смерті птахів. Основною версією є те, що вони загинули після вживання зерна з домішками отрути від гризунів. Протруєне зерно використовується місцевими сільгоспвиробниками для збереження озимих від польових мишей.
    • 28 березня на території Зеленопідської громади на Херсонщині знайшли мертвими 106 сірих журавлів та 27 огарів. Напередодні, 27 березня, на території заповідника "Асканія-Нова" виявили мертвими 61 сірого журавля.
    • З початку 2021 року на території області загинули майже 2 тисячі птахів, зокрема і червонокнижних.


    Джерело – Суспільне





    Похожие публикации

    21-04-2021, 13:18
    "Треба змінювати законодавство" – заступник міністра про загибель птахів у заповіднику на Херсонщині
    19-04-2021, 16:19
    На Херсонщині знайшли 15 мертвих червонокнижних журавлів
    16-04-2021, 07:59
    На полях Херсонської територіальної громади отрути немає - комісія
    15-04-2021, 08:50
    Судова експертиза назвала причину масової гибелі птахів у заповіднику "Асканія-Нова" на Херсонщині
    12-04-2021, 12:07
    На Херсонщині продовжують гинути червонокнижні птахи: за вихідні сталося три випадки
    31-03-2021, 15:30
    Майже 200 мертвих птахів: на Херсонщині продовжують гинути червонокнижні сірі журавлі та огарі
    2-03-2021, 16:36
    З 23 лютого по 2 березня на Херсонщині в "Асканії-Новій" загинуло 613 птахів – причини встановлюють
    30-12-2021, 17:00
    "Асканія-Нова": чи безпечною буде цьогорічна зимівля для птахів у заповіднику на Херсонщині
    17-10-2021, 16:36
    На Херсонщині планують створити 40-кілометрову зону екологічної безпеки

    Добавьте комментарий




    0"/>

    ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

    13:59 31/03
    Чи очікувати магнітні бурі 1 квітня 2026 року?      
    13:50 31/03
    Евакуація з прифронтової Херсонщини: переважно виїжджають родини з дітьми та люди, чиї домівки зруйновані      
    13:48 31/03
    Росія обмежує доступ до інформації для жителів окупованої Херсонщини      
    13:41 31/03
    Незаконний директор ліцею на Херсонщині отримав дві підозри за співпрацю з окупантами      
    13:18 31/03
    Хотів підірвати будівлю ТЦК: черкасець сяде до в'язниці за державну зраду      
    13:10 31/03
    Намагався підірвати ТЦК в Херсоні – засуджено російського агента з Черкас      
    13:04 31/03
    Російські військові безпілотником атакували Дар'ївку на Херсонщині. Тяжко поранений чоловік      
    12:59 31/03
    Жителька Херсона за вказівкою розвідки РФ вербувала людей для замовних вбивств у Києві      
    12:51 31/03
    З прифронтового села на Херсонщині поліцейські евакуювали п'ятьох людей      
    12:30 31/03
    У Херсонській громаді впродовж року планують відремонтувати щонайменше 50 найпростіших укриттів      
    12:25 31/03
    Сальдо заявив про передачу 23 квартир із “безхазяйного фонду” медпрацівникам на окупованій Херсонщині      
    12:11 31/03
    Яка погода очікується в Херсоні та області 1 квітня 2026 року?      
    12:09 31/03
    На Херсонщині попрощалися з двома загиблими військовими — Андрієм Мотричем та Артемом Єсипенком      

    12:08 31/03
    Помер український математик, випускник херсонського інституту      
    12:00 31/03
    Окупаційному голові Новокаховки збільшили термін увʼязнення      
    11:41 31/03
    310-й батальйон РЕБ, який виконує завдання на Херсонщині, трансформували у 310 окремий полк — командир      
    11:27 31/03
    Записав звернення під червоним прапором. Окупаційний керівник Малокаховки на Херсонщині отримав 11 років тюрми      
    11:24 31/03
    На Херсонщині через обстріли армії РФ загинула людина, ще двоє поранені, пошкоджено будинки та авто      
    11:18 31/03
    СБУ затримала жительку Херсонщини, яка розсилала в держустанови листи з виправданням агресії РФ      
    11:13 31/03
    Легка атлетика та вільна боротьба: херсонські спортсмени зійшли на п’єдестал пошани в Європі      
    11:06 31/03
    Обійняли керівні посади в окупаційних адміністраціях. Подружжю з Херсонщини повідомили про підозру у колабораціонізмі      
    11:01 31/03
    Херсонська легкоатлетка здобула «золото» та «срібло» на чемпіонаті Європи      
    10:53 31/03
    Причетний до вбивства 7 жителів села Правдине у 2022 році – вирок окупанту      
    10:48 31/03
    Погрожував зброєю та вивіз 15 дітей з Херсонщини до Росії. Військовому РФ заочно загрожує до 12 років ув'язнення      
    10:48 31/03
    На Херсонщині СБУ затримала жінку, яка надсилала листи із запереченням агресії РФ      
    10:41 31/03
    Дружина заступника голови Херсонської облради минулого року стала власницею двох квартир у Болгарії      

    10:12 31/03
    У районі Каланчака російські силовики проводять навчання з придушення протестів, - Жовта Стрічка      
    10:10 31/03
    Освітні заклади Херсонщини отримали понад сотню ноутбуків від Японії      
    10:00 31/03
    Скільки заробили заступники голови Херсонської облради у 2025 році: декларації Соболевського і Власова      
    09:36 31/03
    У Херсонській громаді наразі облаштовано близько 800 захисних споруд, - ХМВА      
    09:31 31/03
    У Києві затримали групу кілерів: до підготовки замахів на військових причетна жителька Херсона      
    09:18 31/03
    Спадок “совку” чи дієві органи влади? Чим займаються райради Херсона      
    09:15 31/03
    Під час виконання бойового завдання загинув військовий з Херсонщини Владислав Лозовський      
    09:08 31/03
    Директорка Джарилгацького нацпарку задекларувала нове майно, куплене за цінами, суттєво нижчими за ринкові      
    09:00 31/03
    Командира підрозділу морської піхоти РФ засудили довічно за вбивство семи цивільних на Херсонщині      
    08:59 31/03
    Дрон РФ атакував чоловіка у Дніпровському районі Херсона. Він у лікарні у стані середньої тяжкості      
    08:45 31/03
    Дар’ївська громада отримала допомогу зі Швейцарії      
    08:43 31/03
    Вбивство сімох людей у Правдиному на Херсонщині. Командир підрозділу морської піхоти РФ отримав довічне ув'язнення      
    08:32 31/03
    310-й батальйон РЕБ трансформували у полк      
    Все новости

    Наверх