ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

16:56 13/02
На Херсонщині можуть створити новий заказник на честь родини Фальц-Фейнів
 
16:35 13/02
У Херсоні за 33 тис. грн скоригують проєкт системи оповіщення
 
16:35 13/02
У Херсоні за 33 тис. грн скоригують проєкт системи оповіщення
 
16:30 13/02
“Єдина Росія” назвала дати проведення праймеріз на ТОТ Херсонщини
 
15:39 13/02
З російського полону та ТОТ повернули п’ятьох дітей: серед них вихованці Херсонського будинку дитини
 
15:38 13/02
Заступник начальника окупаційної служби надзвичайників на Херсонщині отримав заочний вирок
 
15:19 13/02
Окупанти звітують про працевлаштування понад 2,5 тисячі осіб на Херсонщині за минулий рік
 
14:49 13/02
Ексочільнику інспекції псевдоміністерства на Херсонщині дали 10 років тюрми
 
14:41 13/02
Зарплати в Херсоні зросли на 8%, але місто залишається серед аутсайдерів за рівнем оплати праці в Україні
 
14:30 13/02
Чому реконструкція школи за 100 млн на Херсонщині зависла у повітрі
 
13:45 13/02
МВА може застосувати механізм примусового вивезення дітей із небезпечних районів Херсона та прибережних сіл
 
13:13 13/02
У Херсоні через російський обстріл згорів будинок депутата райради
 
13:00 13/02
Ексдиректорка Олешківського ЦПМСД йде з посади керівниці головної лікарні Чернівців
 
12:25 13/02
Жителі Каховського району на ТОТ Херсонщини не можуть отримати адмінпослуги за місцем проживання
 
11:44 13/02
На Херсонщині призначено обласні стипендії для провідних спортсменів та тренерів на 2026 рік
 
11:36 13/02
У Херсоні планують створити алею на підтримку полонених і зниклих безвісти військових
 
10:51 13/02
Жителю Нижніх Сірогоз повідомили про підозру у колабораціонізмі
 
09:55 13/02
СБУ підозрює жінку з Каїр у проведенні незаконних виборів на Херсонщині
 
09:08 13/02
Стало відомо, що загиблий у Антонівці — працівник «Муніципальної варти» Володимир Барановський
 
08:37 13/02
В Антонівці внаслідок ранкового обстрілу загинув чоловік
 
08:08 13/02
В Антонівці під час евакуації авто патрульних підірвалося на міні
 
07:52 13/02
СБУ повідомила про підозру екскерівниці відділу культури окупаційної адміністрації Каховки
 
06:52 13/02
Окупанти засудили чоловіка за нібито передачу даних про війська РФ на Херсонщині
 
06:37 13/02
Поліція попереджає про можливе мінування в Херсоні: є травмований
 
06:32 13/02
На Херсонському напрямку ліквідували російського полковника, який воює в Україні з 2014 року
 
06:16 13/02
У Херсоні тимчасово відсутнє електропостачання: фахівці з’ясовують причини
 
06:15 13/02
У Херсоні тимчасово немає світла. Причини невідомі  
 
06:07 13/02
1 людина загинула, ще 4 – дістали поранення: наслідки російських обстрілів Херсонщини
 
19:14 12/02
Херсонцям виділять понад мільйон гривень адресної допомоги      
19:12 12/02
На Херсонщині у 2025 році складено найменше в Україні протоколів за п’яне водіння      
19:11 12/02
Росіяни скинули вибухівку з дрона на лікарню у Херсоні: постраждав юнак, який лагодив дах      
19:07 12/02
Російські війська другий день атакують Херсонську ТЕЦ дронами      
19:05 12/02
На Херсонщині попрощалися із загиблим військовим Олексієм Тухтаєвим      
19:04 12/02
Затриманій жительці Херсона повідомлено про підозру в проведенні псевдореферендуму      
18:53 12/02
ГУР оприлюднило імена 14 росіян та колаборантів, причетних до викрадення музейних цінностей на Херсонщині  
 
18:05 12/02
Огляд Євроказино: бонуси, реєстрація, вхід в особистий кабінет      
18:00 12/02
На ТОТ Херсонщини молоді показали російський фільм, де вимагають публічної страти «зрадників»
 
17:50 12/02
У Голопристанській громаді на Херсонщині складна ситуація зі світлом та зв'язком
 
17:48 12/02
Загинув 52-річний мешканець передмістя Херсона
 
Все новости

Архив публикаций

«    Февраль 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728 
СПЕЦТЕМЫ


    Підприємець-спортсмен із Каховки прислужував окупантам: вирок за державну зраду


    Оголошено заочний вирок зраднику з Каховки Вадиму Ктітору, який прислужував окупантам на посаді заступника гауляйтера міста. Жителі Каховки знають колаборанта як фітнес-тренера.

    Як зазначено в тексті вироку Соснівського райсуду міста Черкаси від 24 липня, у квітні 2022 року Ктітор добровільно обійняв посаду заступника голови у створеній окупантами Каховській ВЦА так званого Каховського муніципального округу.

    У вироку йдеться про те, що зрадник по теперішній час працює на окупантів на зазначеній посаді. Водночас в пропагандистських джерелах про Вадима Ктітора як про «заступника голови Каховського муніципального округу з питань ЖКГ» востаннє згадували ще восени 2024 року.

    Фітнес-тренер з амбіціями

    Як повідомляв «Центр журналістських розслідувань», до повномасштабного вторгнення РФ Вадим Ктітор, 6 жовтня 1978 року народження, працював у Каховці фітнес-тренером. Після окупації, навесні 2022 року, він брав участь у захопленні Каховської дитячо-юнацької спортивної школи, а також Каховського заводу електрозварювального устаткування, де працював директором з виробництва його батько Юрій Ктітор. У вересні 2023-го після незаконних виборів на ТОТ Херсонщини Вадим Ктітор став депутатом окупаційної «ради депутатів» Каховського району. На окупантів працювала і дружина Ктітора Анастасія.

    У лютому цього року журналіст Олег Батурін повідомляв, що гауляйтер Каховки Павло Філіпчук звільнив свого заступника Вадима Ктітора, а раніше він звільнив і його дружину з посади голови окупаційної «ради депутатів» Каховського району.

    Відомо, що зрадник оскаржив своє звільнення в окупаційному суді в Криму. Суд вирішив поновити Вадима Ктітора на посаді заступника гауляйтера. Про це заявив сам колаборант у відеозверненні, опублікованому в окупаційних пабліках, пише «Європростір».

    «Скільки б Філіпчук не розповідав свої казки Шахерезади, суд ухвалив рішення – завтра мене відновлять на посаді й мають компенсувати гроші за всі чотири місяці вимушеного прогулу. Філіпчук, як кінь у шорах: біжить уперед – бачу ціль, не бачу перепон. Він ніколи не замислюється над тим, що за все в житті треба платити», – заявив Ктітор на початку червня.

    Про що розповіли свідки

    У суді виступила свідком жителька Каховки, яка з 2019 року й до квітня 2022 року працювала адміністратором спортклубу «Маріне». Клуб постійно відвідували Ктітор і його дружина. Свідок повідомила, що до окупації Ктітор був власником бару «Ранчо». Під час окупації він намагався встановити в приміщенні клубу російський прапор, але вона йому не дозволила це зробити. За словами свідка, оскільки гауляйтер Філіпчук вживає алкоголь та наркотики, тому дуже рідко виходить на роботу, тож фактично керівництво окупаційною адміністрацією Каховки здійснював безпосередньо Вадим Ктітор.

    Ще одна жителька Каховки, яка дала показання в суді, розповіла, що знайома з Ктітором особисто близько 5 років. До окупації він був приватним підприємцем, мав власний бар. Після окупації зрадник всіляко підтримував окупантів, почепив на власному авто георгіївські стрічки, прапори РФ. Зі слів знайомих і жителів Каховки, свідку відомо, що спочатку Вадим Ктітор був призначений начальником окупаційної поліції, а потім уже став заступником голови ВЦА. Жінка була власницею магазину в Каховці – її залякували, щоб вона переоформлювала документи за російськими законами. Розповіла, що до неї приходили чоловіки з-поміж українців, які працювали на російську владу, серед них були й підлеглі Ктітора.

    Вирок суду

    Суд заочно визнав Вадима Ктітора винним у колабораційній діяльності та в державній зраді. За першим звинуваченням йому присудили позбавлення волі на 10 років з конфіскацією майна. За другим – позбавлення волі на 15 років з конфіскацією майна. За сукупністю кримінальних правопорушень, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, остаточний вирок – позбавлення волі строком на 15 років з конфіскацією майна.

    Термін відбування покарання буде рахуватися з моменту затримання Ктітора. На вирок може бути подана апеляція.

    На знімку: зрадник Вадим Ктітор. Фото з окупаційних джерел/eprostir.org


    Джерело – Гривна





    Похожие публикации

    7-09-2025, 11:27
    Вадима Ктітора, ексзаступника гауляйтера Каховки на Херсонщині, засудили за держзраду до 15 років тюрми з конфіскацією майна
    8-06-2025, 11:58
    Окупаційний суд поновив звільненого заступника гауляйтера Каховки 
    4-02-2025, 20:43
    Гауляйтер Каховки Павло Філіпчук звільнив свого заступника Вадима Ктітора та його дружину, голову окупаційного “совєта мундєпов”, з посад
    28-12-2024, 10:53
    Єгора Кузакова, поліцая з Нової Каховки на Херсонщині, засудили на 13 років тюрми з конфіскацією майна
    16-09-2024, 14:17
    Окупанти призначили підприємицю-боржницю Анжелу Андрющенко першою заступницею гауляйтера Каховки
    27-07-2024, 13:05
    Підприємиці з Каховки на Херсонщині Анастасії Ктітор, про яку писав ЦЖР, СБУ повідомила підозру в колабораційній діяльності
    9-07-2024, 19:43
    П’ятьох незаконних «депутатів» з Каховки на Херсонщині окупанти достроково позбавили повноважень
    6-10-2023, 13:29
    Вадим Ктітор, заступник гауляйтера Каховки на Херсонщині, герой публікацій ЦЖР, отримав підозру в держзраді
    21-09-2023, 14:55
    У Каховці головою окупаційного «совєта мундєпов» росіяни призначили колаборантку Анастасію Ктітор, яка раніше торгувала в інтернеті

    Добавьте комментарий




    0"/>

    ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

    16:56 13/02
    На Херсонщині можуть створити новий заказник на честь родини Фальц-Фейнів
     
    16:35 13/02
    У Херсоні за 33 тис. грн скоригують проєкт системи оповіщення
     
    16:35 13/02
    У Херсоні за 33 тис. грн скоригують проєкт системи оповіщення
     
    16:30 13/02
    “Єдина Росія” назвала дати проведення праймеріз на ТОТ Херсонщини
     
    15:39 13/02
    З російського полону та ТОТ повернули п’ятьох дітей: серед них вихованці Херсонського будинку дитини
     
    15:38 13/02
    Заступник начальника окупаційної служби надзвичайників на Херсонщині отримав заочний вирок
     
    15:19 13/02
    Окупанти звітують про працевлаштування понад 2,5 тисячі осіб на Херсонщині за минулий рік
     
    14:49 13/02
    Ексочільнику інспекції псевдоміністерства на Херсонщині дали 10 років тюрми
     
    14:41 13/02
    Зарплати в Херсоні зросли на 8%, але місто залишається серед аутсайдерів за рівнем оплати праці в Україні
     
    14:30 13/02
    Чому реконструкція школи за 100 млн на Херсонщині зависла у повітрі
     
    13:45 13/02
    МВА може застосувати механізм примусового вивезення дітей із небезпечних районів Херсона та прибережних сіл
     
    13:13 13/02
    У Херсоні через російський обстріл згорів будинок депутата райради
     
    13:00 13/02
    Ексдиректорка Олешківського ЦПМСД йде з посади керівниці головної лікарні Чернівців
     

    12:25 13/02
    Жителі Каховського району на ТОТ Херсонщини не можуть отримати адмінпослуги за місцем проживання
     
    11:44 13/02
    На Херсонщині призначено обласні стипендії для провідних спортсменів та тренерів на 2026 рік
     
    11:36 13/02
    У Херсоні планують створити алею на підтримку полонених і зниклих безвісти військових
     
    10:51 13/02
    Жителю Нижніх Сірогоз повідомили про підозру у колабораціонізмі
     
    09:55 13/02
    СБУ підозрює жінку з Каїр у проведенні незаконних виборів на Херсонщині
     
    09:08 13/02
    Стало відомо, що загиблий у Антонівці — працівник «Муніципальної варти» Володимир Барановський
     
    08:37 13/02
    В Антонівці внаслідок ранкового обстрілу загинув чоловік
     
    08:08 13/02
    В Антонівці під час евакуації авто патрульних підірвалося на міні
     
    07:52 13/02
    СБУ повідомила про підозру екскерівниці відділу культури окупаційної адміністрації Каховки
     
    06:52 13/02
    Окупанти засудили чоловіка за нібито передачу даних про війська РФ на Херсонщині
     
    06:37 13/02
    Поліція попереджає про можливе мінування в Херсоні: є травмований
     
    06:32 13/02
    На Херсонському напрямку ліквідували російського полковника, який воює в Україні з 2014 року
     
    06:16 13/02
    У Херсоні тимчасово відсутнє електропостачання: фахівці з’ясовують причини
     

    06:15 13/02
    У Херсоні тимчасово немає світла. Причини невідомі  
     
    06:07 13/02
    1 людина загинула, ще 4 – дістали поранення: наслідки російських обстрілів Херсонщини
     
    19:14 12/02
    Херсонцям виділять понад мільйон гривень адресної допомоги      
    19:12 12/02
    На Херсонщині у 2025 році складено найменше в Україні протоколів за п’яне водіння      
    19:11 12/02
    Росіяни скинули вибухівку з дрона на лікарню у Херсоні: постраждав юнак, який лагодив дах      
    19:07 12/02
    Російські війська другий день атакують Херсонську ТЕЦ дронами      
    19:05 12/02
    На Херсонщині попрощалися із загиблим військовим Олексієм Тухтаєвим      
    19:04 12/02
    Затриманій жительці Херсона повідомлено про підозру в проведенні псевдореферендуму      
    18:53 12/02
    ГУР оприлюднило імена 14 росіян та колаборантів, причетних до викрадення музейних цінностей на Херсонщині  
     
    18:05 12/02
    Огляд Євроказино: бонуси, реєстрація, вхід в особистий кабінет      
    18:00 12/02
    На ТОТ Херсонщини молоді показали російський фільм, де вимагають публічної страти «зрадників»
     
    17:50 12/02
    У Голопристанській громаді на Херсонщині складна ситуація зі світлом та зв'язком
     
    17:48 12/02
    Загинув 52-річний мешканець передмістя Херсона
     
    Все новости

    Наверх