ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

16:56 13/02
На Херсонщині можуть створити новий заказник на честь родини Фальц-Фейнів
 
16:35 13/02
У Херсоні за 33 тис. грн скоригують проєкт системи оповіщення
 
16:35 13/02
У Херсоні за 33 тис. грн скоригують проєкт системи оповіщення
 
16:30 13/02
“Єдина Росія” назвала дати проведення праймеріз на ТОТ Херсонщини
 
15:39 13/02
З російського полону та ТОТ повернули п’ятьох дітей: серед них вихованці Херсонського будинку дитини
 
15:38 13/02
Заступник начальника окупаційної служби надзвичайників на Херсонщині отримав заочний вирок
 
15:19 13/02
Окупанти звітують про працевлаштування понад 2,5 тисячі осіб на Херсонщині за минулий рік
 
14:49 13/02
Ексочільнику інспекції псевдоміністерства на Херсонщині дали 10 років тюрми
 
14:41 13/02
Зарплати в Херсоні зросли на 8%, але місто залишається серед аутсайдерів за рівнем оплати праці в Україні
 
14:30 13/02
Чому реконструкція школи за 100 млн на Херсонщині зависла у повітрі
 
13:45 13/02
МВА може застосувати механізм примусового вивезення дітей із небезпечних районів Херсона та прибережних сіл
 
13:13 13/02
У Херсоні через російський обстріл згорів будинок депутата райради
 
13:00 13/02
Ексдиректорка Олешківського ЦПМСД йде з посади керівниці головної лікарні Чернівців
 
12:25 13/02
Жителі Каховського району на ТОТ Херсонщини не можуть отримати адмінпослуги за місцем проживання
 
11:44 13/02
На Херсонщині призначено обласні стипендії для провідних спортсменів та тренерів на 2026 рік
 
11:36 13/02
У Херсоні планують створити алею на підтримку полонених і зниклих безвісти військових
 
10:51 13/02
Жителю Нижніх Сірогоз повідомили про підозру у колабораціонізмі
 
09:55 13/02
СБУ підозрює жінку з Каїр у проведенні незаконних виборів на Херсонщині
 
09:08 13/02
Стало відомо, що загиблий у Антонівці — працівник «Муніципальної варти» Володимир Барановський
 
08:37 13/02
В Антонівці внаслідок ранкового обстрілу загинув чоловік
 
08:08 13/02
В Антонівці під час евакуації авто патрульних підірвалося на міні
 
07:52 13/02
СБУ повідомила про підозру екскерівниці відділу культури окупаційної адміністрації Каховки
 
06:52 13/02
Окупанти засудили чоловіка за нібито передачу даних про війська РФ на Херсонщині
 
06:37 13/02
Поліція попереджає про можливе мінування в Херсоні: є травмований
 
06:32 13/02
На Херсонському напрямку ліквідували російського полковника, який воює в Україні з 2014 року
 
06:16 13/02
У Херсоні тимчасово відсутнє електропостачання: фахівці з’ясовують причини
 
06:15 13/02
У Херсоні тимчасово немає світла. Причини невідомі  
 
06:07 13/02
1 людина загинула, ще 4 – дістали поранення: наслідки російських обстрілів Херсонщини
 
19:14 12/02
Херсонцям виділять понад мільйон гривень адресної допомоги      
19:12 12/02
На Херсонщині у 2025 році складено найменше в Україні протоколів за п’яне водіння      
19:11 12/02
Росіяни скинули вибухівку з дрона на лікарню у Херсоні: постраждав юнак, який лагодив дах      
19:07 12/02
Російські війська другий день атакують Херсонську ТЕЦ дронами      
19:05 12/02
На Херсонщині попрощалися із загиблим військовим Олексієм Тухтаєвим      
19:04 12/02
Затриманій жительці Херсона повідомлено про підозру в проведенні псевдореферендуму      
18:53 12/02
ГУР оприлюднило імена 14 росіян та колаборантів, причетних до викрадення музейних цінностей на Херсонщині  
 
18:05 12/02
Огляд Євроказино: бонуси, реєстрація, вхід в особистий кабінет      
18:00 12/02
На ТОТ Херсонщини молоді показали російський фільм, де вимагають публічної страти «зрадників»
 
17:50 12/02
У Голопристанській громаді на Херсонщині складна ситуація зі світлом та зв'язком
 
17:48 12/02
Загинув 52-річний мешканець передмістя Херсона
 
Все новости

Архив публикаций

«    Февраль 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728 
СПЕЦТЕМЫ


    Депортація і заборона на в’їзд: РФ починає виселення осіб без паспорта, зокрема й з ТОТ


    Кремль почав депортацію, зокрема й з окупованих регіонів України, тих осіб, які відмовляються оформлювати російське громадянство. Схоже, те, про що попереджала британська розвідка рік тому, стає реальним.

    Як розповідала «Гривна», у квітні 2023 року російський диктатор підписав указ, згідно з яким українці на окупованих територіях, що не отримали паспорти РФ, будуть вважатися особами без громадянства. Тобто українці на своїй землі, які відмовляються від російського аусвайса, стають іноземцями та беруться на облік. А далі автоматично – претендентами на депортацію, ув’язнення, мобілізацію, вилучення майна…

    Саме про це рік тому розвідка британського Міноборони попереджала, наголошуючи, що таким чином РФ намагається зробити окупацію частини України незворотною.

    Від початку 2025 року можливість депортації іноземців з території РФ, разом з окупованими територіями України, стала реальністю.

    Депортація без суду й слідства

    5 лютого цього року в РФ запрацювало нововведення – реєстр контрольованих осіб. До цього списку автоматично потрапляють іноземці, які не узаконили свій статус, зокрема, не отримали паспорт РФ. Далі вони підлягають виселенню з країни, а в’їзд назад їм забороняють на 20-50 років.

    Усі ці деталі «Гривна» вичитала в телеграм-каналі одного російського міграційного юриста.

    І нам би не було діла до тих драконівських указів країни-агресора, якби вони не стосувалися жителів окупованих регіонів України, зокрема й Херсонщини. Скільки українців на ТОТ наразі відмовляються від російського паспорта – точної цифри немає. Але їх чимало, і про це свідчить постійний тиск на таких людей, яким без паспорта відмовляють у багатьох послугах.

    До 30 квітня Кремль дозволив іноземцям легалізувати свій правовий статус. А далі почнеться вакханалія: на тих, хто так і не отримає паспорт, чекає примусова депортація без суду й слідства.

    Скриншот з телеграм-каналу юриста з РФ

    Як пише той же юрист, починаючи з лютого, вигнати з Росії може не лише суд, але й поліція. МВС отримало право депортувати особу з реєстру без суду.

    «Практика ця вже виконується повною мірою», – зазначає росіянин.

    Заборона на в’їзд

    І поки що, до 30 квітня, масової депортації ще немає, водночас заборону на в’їзд до РФ оформлюють дуже активно. У першу чергу – для українців. Терміни при цьому серйозні: від 20 до 50 років.

    Як повідомило кілька днів тому опозиційне видання The Moscow Times, «спроби українців потрапити в Росію зіштовхнулися не лише з допитами та оглядами на митниці, але й з отриманням масових заборон на відвідування країни на термін від 20 до 50 років».

    Про різке обмеження в’їзду в РФ для українців було відомо ще у 2023 році. Проте наразі ситуація ускладнилася ще більше.

    «Ніхто не має права засуджувати»

    У соцмережах у відповідь на новину про нові обмеження для в’їзду в РФ більшість українців почали висловлюватися, що, мовляв, їхати назад в окупацію можуть тільки колаборанти. Але такі однозначні висновки не можна робити. Про те, чому люди вимушені повертатися на ТОТ, «Гривна» не раз писала.

    Є серед коментаторів і більш свідомі українці, які розуміють, якою величезною трагедією є окупація, особливо якщо там залишаються родичі. Ось декілька таких дописів, зокрема й від жителів Херсонщини:

    Алла: «На жаль, на окуповану Херсонщину шлях лежить лише через рашу. І якщо хтось із близьких помре чи потребує допомоги, то людина, якій потрібно приїхати додому на лівий берег, ніколи вже не зможе туди в’їхати».

    ***

    Сергій: «Може, ніхто й не хоче їхати, але є такі обставини, коли люди вимушено туди їдуть: на похорон до батьків, які на ТОТ тощо. Усі такі поїздки виключно через Шереметьєво. Не нам, тим, хто не їде, зі своєї дзвіниці судити».

    ***

    Оксана: «Бояться, що ті, хто їде до стареньких родичів на ТОТ, побачать, що там насправді відбувається, і розкажуть світу. Ну й сподіваються, що народ почне – за можливість побачити батьків – просити російський паспорт. Усе прогнозовано».

    ***

    Сергій: «Усім, хто пишуть, що нормальні люди туди не їдуть. А якщо вони виїхали, а батьки там залишилися? І захворіли або вмерли. І що робити? Або так і не пристосувалися на підконтрольній території України. Не вистачає коштів на проживання, а там хоч своє житло. Побудьте в шкурі тих людей, а потім будете щось казати».

    ***

    Юрій: «Люди вимушені з різних обставин (старі, хворі батьки, продати квартиру, просто помикалися і не змогли влаштуватися на чужині тощо) повертатися на окуповані території, які є Україною, проходячи приниження у вигляді фільтрацій. Ніхто не має права відкривати свій поганий писок і засуджувати цих людей, не будучи в їхній шкірі».

    Головне фото ілюстративне з пропагандистських джерел


    Джерело – Гривна





    Похожие публикации

    21-03-2025, 13:00
    Кремлівський диктатор змушує українців без паспорта РФ виїхати з ТОТ Херсонщини
    7-01-2025, 09:45
    РФ створила реєстр осіб без російських паспортів: геноцид українців на ТОТ посилюється
    16-03-2025, 17:01
    Росіяни планують почати виселяти “іноземців”, які проживають на лівобережжі Херсонщини з 1 травня
    8-01-2025, 13:42
    Українцям на ТОТ кремль заборонить одружуватися
    10-08-2024, 10:25
    Як окупанти в Генічеську перетворюють місцевих жителів на «мігрантів»
    11-03-2024, 15:27
    Росія може депортувати з окупованих територій українців, які відмовились брати паспорти РФ – розвідка Британії
    15-07-2023, 09:28
    Окупанти погрожують депортацією мешканцям окупованих територій, які не отримали паспорт РФ – ЦНС
    29-05-2023, 16:42
    Путін дозволив "вибори" та депортацію з окупованих територій України
    3-05-2023, 07:55
    Примусова паспортизація на Херсонщині: окупанти лякають депортацією

    Добавьте комментарий




    0"/>

    ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

    16:56 13/02
    На Херсонщині можуть створити новий заказник на честь родини Фальц-Фейнів
     
    16:35 13/02
    У Херсоні за 33 тис. грн скоригують проєкт системи оповіщення
     
    16:35 13/02
    У Херсоні за 33 тис. грн скоригують проєкт системи оповіщення
     
    16:30 13/02
    “Єдина Росія” назвала дати проведення праймеріз на ТОТ Херсонщини
     
    15:39 13/02
    З російського полону та ТОТ повернули п’ятьох дітей: серед них вихованці Херсонського будинку дитини
     
    15:38 13/02
    Заступник начальника окупаційної служби надзвичайників на Херсонщині отримав заочний вирок
     
    15:19 13/02
    Окупанти звітують про працевлаштування понад 2,5 тисячі осіб на Херсонщині за минулий рік
     
    14:49 13/02
    Ексочільнику інспекції псевдоміністерства на Херсонщині дали 10 років тюрми
     
    14:41 13/02
    Зарплати в Херсоні зросли на 8%, але місто залишається серед аутсайдерів за рівнем оплати праці в Україні
     
    14:30 13/02
    Чому реконструкція школи за 100 млн на Херсонщині зависла у повітрі
     
    13:45 13/02
    МВА може застосувати механізм примусового вивезення дітей із небезпечних районів Херсона та прибережних сіл
     
    13:13 13/02
    У Херсоні через російський обстріл згорів будинок депутата райради
     
    13:00 13/02
    Ексдиректорка Олешківського ЦПМСД йде з посади керівниці головної лікарні Чернівців
     

    12:25 13/02
    Жителі Каховського району на ТОТ Херсонщини не можуть отримати адмінпослуги за місцем проживання
     
    11:44 13/02
    На Херсонщині призначено обласні стипендії для провідних спортсменів та тренерів на 2026 рік
     
    11:36 13/02
    У Херсоні планують створити алею на підтримку полонених і зниклих безвісти військових
     
    10:51 13/02
    Жителю Нижніх Сірогоз повідомили про підозру у колабораціонізмі
     
    09:55 13/02
    СБУ підозрює жінку з Каїр у проведенні незаконних виборів на Херсонщині
     
    09:08 13/02
    Стало відомо, що загиблий у Антонівці — працівник «Муніципальної варти» Володимир Барановський
     
    08:37 13/02
    В Антонівці внаслідок ранкового обстрілу загинув чоловік
     
    08:08 13/02
    В Антонівці під час евакуації авто патрульних підірвалося на міні
     
    07:52 13/02
    СБУ повідомила про підозру екскерівниці відділу культури окупаційної адміністрації Каховки
     
    06:52 13/02
    Окупанти засудили чоловіка за нібито передачу даних про війська РФ на Херсонщині
     
    06:37 13/02
    Поліція попереджає про можливе мінування в Херсоні: є травмований
     
    06:32 13/02
    На Херсонському напрямку ліквідували російського полковника, який воює в Україні з 2014 року
     
    06:16 13/02
    У Херсоні тимчасово відсутнє електропостачання: фахівці з’ясовують причини
     

    06:15 13/02
    У Херсоні тимчасово немає світла. Причини невідомі  
     
    06:07 13/02
    1 людина загинула, ще 4 – дістали поранення: наслідки російських обстрілів Херсонщини
     
    19:14 12/02
    Херсонцям виділять понад мільйон гривень адресної допомоги      
    19:12 12/02
    На Херсонщині у 2025 році складено найменше в Україні протоколів за п’яне водіння      
    19:11 12/02
    Росіяни скинули вибухівку з дрона на лікарню у Херсоні: постраждав юнак, який лагодив дах      
    19:07 12/02
    Російські війська другий день атакують Херсонську ТЕЦ дронами      
    19:05 12/02
    На Херсонщині попрощалися із загиблим військовим Олексієм Тухтаєвим      
    19:04 12/02
    Затриманій жительці Херсона повідомлено про підозру в проведенні псевдореферендуму      
    18:53 12/02
    ГУР оприлюднило імена 14 росіян та колаборантів, причетних до викрадення музейних цінностей на Херсонщині  
     
    18:05 12/02
    Огляд Євроказино: бонуси, реєстрація, вхід в особистий кабінет      
    18:00 12/02
    На ТОТ Херсонщини молоді показали російський фільм, де вимагають публічної страти «зрадників»
     
    17:50 12/02
    У Голопристанській громаді на Херсонщині складна ситуація зі світлом та зв'язком
     
    17:48 12/02
    Загинув 52-річний мешканець передмістя Херсона
     
    Все новости

    Наверх