

Служба безпеки України затримала двох колаборанток, які працювали на Росію у період окупації правобережної частини Херсона.
Про це повідомляє Служба безпеки України.
Одна з затриманих – колишня посадовиця місцевого підрозділу Фонду соціального страхування. У СБУ зазначають, що під час захоплення обласного центру вона підтримала росіян, за що отримала «посаду» в місцевій окупаційній адміністрації РФ. Там за протекції гауляйтера Сальдо жінка очолила так званий «відділ соцполітики».

«Перебуваючи у лавах псевдоустанови, колаборантка підшукувала «однодумців», з яких намагалась сформувати «штат» свого підрозділу. Також вона запроваджувала «законодавство» країни-агресора та переводила всі банківські розрахунки на російські рублі. Для конспірації ворожа поплічниця використовувала «псевдонім», яким, зокрема, підписувала «розпорядчі» документи. Після деокупації обласного центру вона залишилася у місті, а згодом влаштувалась до місцевого Пенсійного фонду», – йдеться у повідомленні СБУ.
Ще одна колаборантка, яку було викрито, є жителькою Корабельного району Херсона. Під час окупації обласного центру вона вступила до «виборчкому» рашистів. Для збору «голосів» вона робила подворові обходи та агітувала місцевих жителів голосувати за РФ.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Справу проти депутатки Херсонської облради передали до суду
Наразі обидві жінки затримані та перебувають під вартою, їм загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Слідчі СБУ повідомили обом зловмисницям про підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).
Фото: Служба безпеки України
Джерело – Гривна