ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

08:28 16/03
Окупаційний суд виніс “вирок” жительці Херсонщини. Її звинувачують у “шпигунстві”      
08:23 16/03
Окупанти незаконно мешканку Херсонщини за “шпигунство”      
08:04 16/03
Заступниця Херсонського міського голови оприлюднила доходи за минулий рік      
07:49 16/03
Який вигляд має будинок у Корабельному районі Херсона після атаки військ РФ. ВІДЕО      
07:23 16/03
На Херсонщині через російські обстріли пошкоджено ангар фермерського господарства      
06:52 16/03
У Станіславській громаді Херсонщини збільшується кількість дронів РФ      
06:32 16/03
Росіяни атакували дроном автівку в центрі Херсона: чоловік у важкому стані      
06:27 16/03
Через російську атаку загорівся будинок у Херсоні. ФОТО      
06:03 16/03
Російська армія обстріляла 40 населених пунктів Херсонщини. Травмовані п'ятеро людей      
06:02 16/03
На Херсонщині через російські обстріли поранені п’ятеро людей      
06:00 16/03
Дар’ївській громаді з відбудовою допоможе ТГ із Житомирщини      
05:54 16/03
У Херсоні окупанти вдарили по авто з БпЛА: водій у тяжкому стані      
05:49 16/03
Внаслідок російських обстрілів на Херсонщині поранено 5 людейм      
05:30 16/03
Військові РФ атакували дроном авто у середмісті Херсона: тяжкопоранений водій      
05:19 16/03
Обстріли та дронові атаки Херсона, втрати окупантів на півдні. 1482 день війни: основні події у Херсонській області      
19:17 15/03
Чи очікувати магнітні бурі 16 березня 2026 року?      
19:10 15/03
"Ми провели власні контрнаступальні дії, щоб не допустити масштабного російського наступу" - Зеленський      
18:07 15/03
Музикант із Генічеської громади здобув нагороду Міжнародного конкурсу саксофоністів      
18:02 15/03
Якою буде погода на Херсонщині 16 березня      
17:17 15/03
ЗСУ вдарили по зосередженню окупантів на тимчасово окупованій Херсонщині      
17:05 15/03
Дрони РФ атакують Станіславську громаду майже цілодобово – начальник СВА      
17:00 15/03
День 1481. 15 березня. Що обговорюють херсонці у соцмережах      
16:58 15/03
Тенісистка з Херсонщини Ангеліна Калініна виграла другий поспіль турнір серії WTA 125 в Анталії      
16:24 15/03
Близько 600 кілометрів доріг в Україні потребують антидронового захисту — віцепрем'єр Кулеба      
16:09 15/03
Херсонський хокейний клуб знову переміг київську «Крижинку»      
15:23 15/03
Ліквідували пропагандиста на псевдо Гайдук, який вів блог в окупованому Херсоні      
15:18 15/03
Забезпечують водою прифронтове місто: історія двох працівників Херсонського водоканалу      
15:11 15/03
Херсонський борець здобув призове місце на Чемпіонаті України      
14:30 15/03
Військові РФ на Херсонщині атакували 2 населених пункти авіабомбами      
14:28 15/03
Перший заступник очільника Херсонської МВА Михайло Линецький задекларував понад 1 мільйон 900 тисяч гривень зарплати      
14:27 15/03
Фермера з Херсонщини, який став добровольцем, нагороджено орденом      
13:21 15/03
У Центральному районі Херсона облаштували ще два укриття, одне — у «червоній зоні»      
13:19 15/03
Голові ВЛК херсонської лікарні винесли вирок за хабарництво      
12:55 15/03
У колабораціонізмі визнали винною працівницю Херсонського коледжу рибної промисловості      
12:37 15/03
Росіяни атакували «Молнією» приватний будинок на Херсонщині      
11:46 15/03
Під Словʼянськом ліквідували російського пропагандиста, який під час окупації вів блог про Херсон      
11:45 15/03
Яка погода очікується в Херсоні та області 16 березня 2026 року?      
11:25 15/03
Обшукував місцевих жителів. Засудили окупаційного поліціянта з Херсонщини      
10:50 15/03
Російська армія обстріляла Корабельний район Херсона. 67-річна жінка отримала поранення      
Все новости

Архив публикаций

«    Март 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
СПЕЦТЕМЫ


    «Шанс на зміни». Що кажуть жителі Херсона про призначення нового начальника МВА Романа Мрочка


    2 березня президент призначив нового начальника Херсонської міської військової адміністрації Романа Мрочка. Того ж дня окремим розпорядженням було звільнено з цієї посади Галину Лугову, причини звільнення не зазначені. «Гривна» зібрала думки херсонців про нового очільника міста й звільнення його попередниці.

    Роман Мрочко відреагував на рішення президента, написавши у Facebook, що вдячний за довіру:

    «Дякую за довіру!! До перемоги та відновлення України!»

    Нагадаємо, Роман Мрочко працював у органах військової прокуратури з 2011 року. У день звільнення Херсона, 11 листопада 2022 року, він отримав звання полковника, про що повідомив на своїй сторінці у Facebook:

    «Приємно отримати військове звання “полковник” в день звільнення Херсона!!! Служу українському народові!!!»

    Як херсонці відреагували на звільнення Лугової та призначення Мрочка? «Гривна» зібрала в соцмережах та пабліках коментарі від звичайних жителів міста, активістів, представників місцевої влади.

    Юрій Погребний, тренер з комунікацій:

    «Я зовсім не знаю нового очільника Херсонської міської військової адміністрації Романа Мрочка, але за вчорашній вечір в стрічках соцмереж і телеграм-каналів я прочитав стільки образ і звинувачень на його адресу, що його образ тепер – це суміш образів “остап бендер + янукович + мавроді + берія + карабас-барабас + мальчіш-плохіш”.

    Ну, і що це нам всім дало? Зеленський скасував свій указ? Може це додало робочого настрою і поваги до херсонців цьому призначеному Роману? Думаю, що навпаки. В цивілізованому світі зовсім інша традиція: там дають шанс і якийсь строк себе проявити, а вже потім дають оцінку».

    ***

    «Як я розцінюю зміну голови Херсонської міської військової адміністрації? Я це підтримую. Справа не в тому, є в мене претензії чи нема до роботи попередньої глави – Галини Лугової, а в тому, що це шанс на зміни, яких не було в місті і не намічалося.

    А Херсону конче потрібні зміни. Насамперед зміни в стратегічному баченні – навіщо Херсон Україні і навіщо він херсонцям. Якщо казати чесно, без патріотичного пафосу, то той Херсон, який був до 24.02.2022 року, не потрібен ні Україні, ні більшості його мешканців. Це так переконливо підтвердилось подіями останнього року, що ні в кого немає сумнівів. Херсону потрібен новий сенс існування і розвитку, без цього сюди не повернуться розумні люди, а без розумних людей місто, яке вже й зараз на ладан дихає, остаточно вмре.

    Новий голова, Роман Мрочко, – військовий прокурор. Чи зможе він завдати нового імпульсу Херсону, чи його завдання тільки чистити “Авгієві конюшні” – це ми побачимо невдовзі по його діях і по якості його команди. Тоді й вирішимо, підтримувати його чи навпаки. Дай Боже, щоб в нього щось вийшло».

    Володимир Молчанов, херсонський політолог та економіст:

    «Утримуюсь тут від оцінок дивного призначення прокурорського працівника і перспектив Херсона при його керівництві. Це як вже писав раніше щодо чехарди в обласній ВА: може пощастить, а може ні. Бо ніякої системності в умовах найкомфортнішого для Головного Відділу Кадрів держави воєнного стану, не існує від слова зовсім.

    А щодо Галини Лугової – так, до того все йшло, навіть хоча наїзди на неї в медіа були інструментом, а не причиною, а її провина в тому чи іншому була часто просто вигаданою.

    Та мій особистий рахунок – реанімацію непотрібних, розташованих далеко від людських потоків, совєцьких бомбосховищ замість облаштування в усіх людних місцях прихистків, здатих швидко заповнитися людьми – пані Галина так і залишила несплаченим.

    Те, що сталося сьогодні в селі Козацьке, може багато разів повторюватися в Херсоні. І без всяких дронів. На зупинках, біля легкокровельних магазинів у чергах із “сертифікатами”, чи за гарячою їжею.

    Для мене вирішення саме цієї безпекової проблеми стане тестом на профпридатність».

    Сергій Хлань, депутат Херсонської обласної ради:

    «Херсонщина. Своїм розпорядженням Зеленський звільнив Галину Лугову з посади начальника Херсонської міської військової адміністрації. На її місце призначено Романа Мрочка. Чекаємо додаткову інформацію. Цікаво, чи хоч цього разу будуть розслідування і покарання за все, що відбувалось у деокупованому місті? Черги, сумнівні закупівлі та зловживання в такий важкий для Херсона період. Чи звільнили Лугову та на цьому все?»

    Лідія Григор’єва, журналіст:

    «Про Луганськ, Сєверодонецьк мені сподобалося. Чекаємо звідти кадри. У нас Козир з Донецької області перед війною вже напрацював. Таке враження, що в Херсоні і області немає кадрового потенціалу повністю».

    Ярослав Мазуркевич:

    «Можливо, вдасться організувати на 5-й місяць деокупації ефективний координаційний штаб із цивільного захисту населення… Бо зі спілкування з херсонцями, які залишилися, та читаючи чати навіть своїх ОСББ, в цьому вбачаю деякі проблеми».

    Володимир Бєлий:

    «Як колишня директорка маленької приміської школи могла бути ефективним менеджером у військовий час?»

    Костянтин Риженко, журналіст:

    «Мрочко плюс мінус та сама історія що і Прокудін. Загальний образ середньостатистичного прокурора. Класична історія, окрім зв’язків, батьків та незадекларований позашляховик при зарплаті в 53 тис/грн. Щось кришував, десь чогось не помічав. Чогось конкретного, окрім фонового негативу, як для прокурора не знайшлось. Ну типу бери будь-якого прокурора – там 101% буде чи то машина незадекларована, чи то квартира, чи взагалі шестирічний син власник заводу.

    Тепер, що це означає. Тут інформації більше і вона цікавіша. По-перше, тепер дві ключові посади область/місто займають люди із силових гілок влади. Це означає, що буде посилена саме військова і безпекова ситуація. (Прокудін наприклад одразу почав робити аудит, закупівлі військової форми. Цікаво б до речі, глянути його висновки).

    По-друге, цей посадовець так само як і Прокудін не дуже хоче знаходитись на цьому місці. (Всім хочеться в Київ). Це наразі означає, що посадовець прибув на трамплін. Моду на трамплін привіз із собою Гусєв (Юрій Гусєв – колишній голова Херсонської ОДА, сьогодні – директор «Укроборонпрому», – «Гривна»): щось робиш на посаді в Херсоні, даєш наверх красиву картинку, через час тебе забирають на підвищення в Київ.

    Трете. Але є плюс. Лугова і Янушевич настільки зіпсували інститут влади і довіру до неї, що в Києві сильно занепокоєнні, електоральними настроями у Херсонській області. Тому Прокудін і Мрочко переведені на ручне управління. Тобто стратегічні речі вони погоджують з куратором, локальні тактичні речі приймають рішення самостійно, але стоїть задача зняти соціальну напругу, повернути довіру до влади.

    Питання стоїть в тому, хто куратор, який буде контролювати їх діяльність».

    І ще декілька коментарів із місцевих пабліків:

    «Не знаю навіть радіти чи як..? Дивне відчуття: так чекала, щоб вона пішла, і тут нове призначення… Він ще не працював, але щось від цього призначення дуже важко на душі за наш Херсон».

    ***

    «Все одно новий призначенець на тривалий час у нас не залишиться) То і не будемо сумувати)».

    На знімку: новий начальник Херсонської МВА Роман Мрочко. Фото: Facebook/Роман Мрочко


    Джерело – Гривна





    Похожие публикации

    Добавьте комментарий




    0"/>

    ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

    08:28 16/03
    Окупаційний суд виніс “вирок” жительці Херсонщини. Її звинувачують у “шпигунстві”      
    08:23 16/03
    Окупанти незаконно мешканку Херсонщини за “шпигунство”      
    08:04 16/03
    Заступниця Херсонського міського голови оприлюднила доходи за минулий рік      
    07:49 16/03
    Який вигляд має будинок у Корабельному районі Херсона після атаки військ РФ. ВІДЕО      
    07:23 16/03
    На Херсонщині через російські обстріли пошкоджено ангар фермерського господарства      
    06:52 16/03
    У Станіславській громаді Херсонщини збільшується кількість дронів РФ      
    06:32 16/03
    Росіяни атакували дроном автівку в центрі Херсона: чоловік у важкому стані      
    06:27 16/03
    Через російську атаку загорівся будинок у Херсоні. ФОТО      
    06:03 16/03
    Російська армія обстріляла 40 населених пунктів Херсонщини. Травмовані п'ятеро людей      
    06:02 16/03
    На Херсонщині через російські обстріли поранені п’ятеро людей      
    06:00 16/03
    Дар’ївській громаді з відбудовою допоможе ТГ із Житомирщини      
    05:54 16/03
    У Херсоні окупанти вдарили по авто з БпЛА: водій у тяжкому стані      
    05:49 16/03
    Внаслідок російських обстрілів на Херсонщині поранено 5 людейм      

    05:30 16/03
    Військові РФ атакували дроном авто у середмісті Херсона: тяжкопоранений водій      
    05:19 16/03
    Обстріли та дронові атаки Херсона, втрати окупантів на півдні. 1482 день війни: основні події у Херсонській області      
    19:17 15/03
    Чи очікувати магнітні бурі 16 березня 2026 року?      
    19:10 15/03
    "Ми провели власні контрнаступальні дії, щоб не допустити масштабного російського наступу" - Зеленський      
    18:07 15/03
    Музикант із Генічеської громади здобув нагороду Міжнародного конкурсу саксофоністів      
    18:02 15/03
    Якою буде погода на Херсонщині 16 березня      
    17:17 15/03
    ЗСУ вдарили по зосередженню окупантів на тимчасово окупованій Херсонщині      
    17:05 15/03
    Дрони РФ атакують Станіславську громаду майже цілодобово – начальник СВА      
    17:00 15/03
    День 1481. 15 березня. Що обговорюють херсонці у соцмережах      
    16:58 15/03
    Тенісистка з Херсонщини Ангеліна Калініна виграла другий поспіль турнір серії WTA 125 в Анталії      
    16:24 15/03
    Близько 600 кілометрів доріг в Україні потребують антидронового захисту — віцепрем'єр Кулеба      
    16:09 15/03
    Херсонський хокейний клуб знову переміг київську «Крижинку»      
    15:23 15/03
    Ліквідували пропагандиста на псевдо Гайдук, який вів блог в окупованому Херсоні      

    15:18 15/03
    Забезпечують водою прифронтове місто: історія двох працівників Херсонського водоканалу      
    15:11 15/03
    Херсонський борець здобув призове місце на Чемпіонаті України      
    14:30 15/03
    Військові РФ на Херсонщині атакували 2 населених пункти авіабомбами      
    14:28 15/03
    Перший заступник очільника Херсонської МВА Михайло Линецький задекларував понад 1 мільйон 900 тисяч гривень зарплати      
    14:27 15/03
    Фермера з Херсонщини, який став добровольцем, нагороджено орденом      
    13:21 15/03
    У Центральному районі Херсона облаштували ще два укриття, одне — у «червоній зоні»      
    13:19 15/03
    Голові ВЛК херсонської лікарні винесли вирок за хабарництво      
    12:55 15/03
    У колабораціонізмі визнали винною працівницю Херсонського коледжу рибної промисловості      
    12:37 15/03
    Росіяни атакували «Молнією» приватний будинок на Херсонщині      
    11:46 15/03
    Під Словʼянськом ліквідували російського пропагандиста, який під час окупації вів блог про Херсон      
    11:45 15/03
    Яка погода очікується в Херсоні та області 16 березня 2026 року?      
    11:25 15/03
    Обшукував місцевих жителів. Засудили окупаційного поліціянта з Херсонщини      
    10:50 15/03
    Російська армія обстріляла Корабельний район Херсона. 67-річна жінка отримала поранення      
    Все новости

    Наверх