За його словами, глобальна ситуація загострюється через ескалацію на Близькому Сході, де США фактично вступили у протистояння з Іраном. Погрози Тегерана перекрити Ормузьку протоку можуть спричинити стрімке зростання цін на нафту, що неминуче вплине і на світовий валютний ринок.
В Україні, як зазначає аналітик, з середини минулого тижня спостерігається зростання курсу долара на міжбанку. Головною причиною є підвищений попит на валюту з боку компаній-енерготрейдерів. Слідом за доларом зростає і курс євро. "Цього тижня продаж євровалюти може перейти позначку 49 гривень, все ближче до 50", — прогнозує Олексій Козирєв.
Через усі ці фактори, вважає експерт, Національному банку доведеться постійно втручатися в ринок, щоб покривати дефіцит валюти. За його розрахунками, для підтримки курсу гривні цього тижня регулятору доведеться продати з резервів від $520 до $820 мільйонів. Втім, ця сума не є критичною, адже міжнародні резерви України станом на червень становлять 44,5 мільярда доларів.
Згідно з прогнозом Олексія Козирєва, на міжбанку котирування долара перебуватимуть у межах коридору від 41,60 до 42,25 грн/$, а курс безготівкового євро — від 47,54 до 48,93 грн/€.
На готівковому ринку більшість обмінників та банків працюватимуть зі спредом у межах 20-30 копійок по долару та 20-50 копійок по євро. Курс купівлі/продажу готівкового долара в банках очікується в діапазоні від 41,20 до 42,60 грн/$.