
Аби пояснити важливість заток, заповідних степів, флори й фауни, Ukraїner зібрав в одне відео свої архівні історії про природу півдня України. Автори сподіваються, що це відкриє Південь тим, хто там ще не бував і зараз не може.
"У своїх дослідженнях, які були зняті до початку повномасштабного вторгнення, ми зафіксували заповідні території, які на жаль сьогодні знаходяться в окупації. Ми розуміємо, що ворог навряд чи буде піклуватись про ці території, як це могли б зробити ми", - зазначив у вступі волонтер Ukraїner Євгеній Довгалюк.
Через ці відео, він запропонував поспостерігати, як там було прекрасно.
З авторами проєкту ви знову, а хтось вперше, побуває у найстарішому степовому біосферному заповіднику планети Асканії-Новій. Підкорити стихії води і вітру у Ягорлицькій затоці. Відвідаєте природний парк "Меотида", де колись було дно моря. Завітаєте до пустелі, яка розташована за 25 кілометрів від берега Чорного моря - Олешківські піски.
На сьогодні заповідник Асканія-Нова знаходиться на окупованій території. Майже 7 тисяч квадратних кілометрів заповідника вигоріли за час окупації, в тому числі через війну (падіння авіабомби або ракети ППО, точно невідомо). Також відомо, що окупанти викрали 20 рідкісних тварин. До того ж багато тварин гинуть через недбалість окупаційної псевдоадміністрації.
Крім цього окупаційна адміністрація оголосила про намір створити нове сміттєзвалище неподалік Олешківських пісків. Це рішення пов’язане з перенавантаженням сміттєзвалищ у Криму, куди наразі звозять більшість відходів із лівобережної частини Херсонської області.
Половину території парку "Меотида", зокрема й Криву косу росіяни окупували ще у 2014 році. Й, за словами начальника науково-дослідного відділу нацпарку Олександра Бронскова, у 2015 році просто на ній зробили показові військові навчання.
"Певно, не треба пояснювати, що після цього кучеряві пелікани там більше не селяться, а із загальної чисельності різних птахів у сто тисяч лишилося хіба кілька тисяч", – додав науковець.
Інтент