
Про майбутній перехід до європейського стандарту електроживлення повідомили у Telegram представники енергокомпанії ДТЕК.
Як зауважують фахівці енергетичної компанії, зазначені зміни є черговим кроком на шляху до євроінтеграції. Водночас у ДТЕК запевняють, що підвищення напруги до 230 Вольт не становитиме загрози для електроприладів. Сучасні побутові прилади, якими щоденно користуються українці, переважно розробляються саме з урахуванням вимог європейського стандарту.
Водночас енергетики додають, що насправді напруга у 230 Вольт не є обов'язковим фіксованим показником. Вона може бути на 10% вищою або нижчою за визначений стандартом рівень. Отож її значення в межах від 207 до 253 Вольт є цілком допустимими. До того ж, важливим для коректної роботи електроприладів є не стільки конкретний рівень напруги, як відсутність її різких коливань.
У штабі згуртованих громад вбачають значну користь від переходу до нового стандарту живлення. Зокрема, йдеться про зниження ймовірності виходу з ладу приладів та зменшення необхідності у застосуванні додаткових технічних засобів для стабілізації напруги.
Отож після переходу до європейського стандарту техніка у домівках українців працюватиме ефективніше і без необхідності в її регулярному перезавантаженні. Водночас зміна стандарту напруги в Україні відкриє шлях для об'єднання вітчизняної енергосистеми з європейською енергетичною системою ENTSO-E.
Today