
Українські торгові марки та звичайні українці активно продають власні речі чи товари на маркетплейсах і в соціальних мережах. Але не всі роблять це офіційно і платять державі податки. Саме таких "ухилянтів" шукають співробітники Державної податкової служби. Про це повідомила в ефірі "Ранок.LIVE" народний депутат Ольга Василевська-Смаглюк.
Вона зазначила, що у податкової є певні підходи до перевірок онлайн-магазинів, і уточнила, що не всім продавцям у соціальних мережах варто боятися так званого "листа щастя" від служби з вимогою сплатити всі належні податки. Це стосується лише тих, хто продає сотні однакових товарів на мільйони гривень щомісяця.
Василевська-Смаглюк підкреслила, що зацікавити податківців можуть фізичні особи або підприємства, які продають понад 100 одиниць товару на місяць. Тобто люди, які хочуть розпродати особисті речі, не потраплять у поле зору служби.
"Це є однорідним товаром. Наприклад, телефони, навушники або якісь гаджети, чи те, що не було у вжитку, нове і не є особистими речами людини, яка їх продає. І обсяг заробітку цієї людини перевищує витрати податківців на виявлення таких осіб. Тобто мова йде про ухиляння на мільйони гривень щомісячно. Менші суми не зацікавлять нашу податкову", - запевнила нардеп.
Today