![](/uploads/posts/2025-01/thumbs/1738133015_photo2025-01-2811-21-09.jpg)
– Дмитре, у тексті Меморандуму йдеться про застосування лімітів у такому формулюванні: "Здійснювати перекази в межах та за межі України з усіх рахунків фізичних осіб, відкритих у надавачів платіжних послуг-учасниках Меморандуму в національній та іноземній валютах, на рахунки будь-яких інших контрагентів з урахуванням запровадженого в надавача платіжних послуг ризик-орієнтованого підходу". Перелічіть, будь ласка, які саме платежі (усі складові) із рахунків фізосіб будуть враховуватися у зазначені ліміти від 50 тис. грн до 150 тис. грн? А саме: чи враховуватимуться у ці ліміти також платежі на рахунки юросіб, зокрема платежі за комунальні послуги, платежі в магазинах, за товари та послуги (оскільки в документі йдеться про "рахунки будь-яких інших контрагентів")?
– Обмеження, зазначені в Меморандумі, стосуються лише переказів, здійснених фізичними особами на рахунки інших контрагентів через банківські картки або реквізити IBAN, як у межах України, так і за її межі. Водночас ці ліміти не поширюються на платежі за товари та послуги, зокрема на оплату комунальних послуг або покупки в магазинах, оскільки вони не класифікуються як перекази між контрагентами.
Також ліміти не зачеплять перекази, здійснені з рахунків клієнтів, у яких підтверджено джерело доходу (наприклад, зарплатні клієнти), або клієнтів, які є волонтерами.
Крім того, ці обмеження не стосуватимуться клієнтів, які отримали індивідуальне підвищення ліміту за результатами звернення до банку та надання необхідних документів.
Зокрема: з 1 лютого 2025 року для клієнтів з високим рівнем ризику встановлюється ліміт на суму до 50 тис. грн на місяць.
Для клієнтів із середнім та низьким рівнем ризику ліміти будуть поступово знижуватися:
- з 1 лютого 2025 року — до 150 тис. грн на місяць;
- з 1 червня 2025 року — до 100 тис. грн на місяць.
Обмеження стосуються фізичних осіб загалом, а не окремих рахунків. Це означає, що незалежно від кількості рахунків загальна сума переказів фізичної особи не повинна перевищувати встановлений ліміт.
![Член правління Приватбанку з питань роздрібного бізнесу Дмитро Мусієнко](https://i.obozrevatel.com/gallery/2025/1/28/photo2025-01-2715-44-55.jpg)
– Чи побачить кожен клієнт Приватбанку у застосунку Приват24 свій ліміт, чи зможе дізнатись про свій ліміт іншим чином (чи людина отримала ліміт 50 тис. грн, чи 150 тис. грн), скажімо, у контакт-центрі чи іншим чином?
– Приватбанк інформує клієнтів про встановлений ліміт та його залишок. Для уточнення ліміту можна звернутися до контакт-центру або онлайн-чату.
Обмеження щодо переказів понад 150 000 грн (з 01.02.2025) та 100 000 грн (з 01.06.2025) не стосуватимуться клієнтів, які:
- отримують заробітну плату.
- мають підтверджені доходи (підприємництво, оренда, пенсії тощо).
- займаються волонтерською діяльністю.
– Чи планує ПриватБанк попереджувати своїх клієнтів про закінчення ліміту?
– Приватбанк заздалегідь інформує клієнтів, коли залишок їхнього ліміту досягає 50% або 80%. Це дає змогу клієнтам управляти своїми транзакціями та уникати обмежень. Також банк заздалегідь інформує клієнтів про зміни в ліміті, щоб вони могли своєчасно адаптувати свої плани.
Якщо клієнт не має підтверджених доходів у банку або не отримав повідомлення через застосунок (наприклад, Приват24) з пропозицією змінити ліміт, він може звернутися до банку через канали підтримки (онлайн-чат або за номером 3700) і подати заявку на збільшення ліміту, надавши відповідні документи.
– Якою буде процедура підняття ліміту платіжних операцій, якщо це потрібно?
– Процес підвищення ліміту складається з кількох етапів:
- Подача заявки: якщо клієнт не отримав автоматичне підвищення ліміту, він може звернутися до банку та подати заявку на збільшення ліміту, надавши документи, що підтверджують доходи.
- Рішення банку: банк перевіряє документи та ухвалює рішення про підвищення ліміту, інформуючи клієнта про результат.
- Термін підвищення ліміту: ліміти можуть бути збільшені на постійній основі для клієнтів з підтвердженими доходами або на певний період для інших клієнтів.
- Приват24: клієнти можуть подати заявку на підвищення ліміту через мобільний застосунок.
- Служба підтримки: звернення через онлайн-чат або до відділення банку також можливі.
– З 1 лютого 2025 року головною зміною буде поширення лімітів не лише на перекази, ініційовані за реквізитами карток, але й на перекази через реквізити IBAN.
Для клієнтів з високим рівнем ризику ліміт становитиме 50 тис. грн за відсутності підтверджених доходів або ознак волонтерської діяльності.
– Яку кількість людей зачеплять нововведення?
– Згідно з оцінками банку, ці обмеження вплинуть на невелику частину клієнтів:
- ліміт 150 тис. грн (з 01.02.2025) зачепить близько 1% клієнтів.
- ліміт 100 тис. грн (з 01.06.2025) може вплинути до 2% клієнтів.
- ліміт 50 тис. грн для клієнтів високого ризику вже застосовується до деяких клієнтів, тому очікується незначний вплив.
Довідково: Згідно з даними Нацбанку, на 1 грудня Приватбанк обслуговував 24,04 млн вкладників-фізосіб із 69,5 млн осіб у нашій державі, тобто 35% від усіх. А сума їхніх вкладень становила 507,2 млрд із загальних 1,3 трлн у 62 банках, тобто 38% всіх коштів. 1-2% клієнтів Приватбанку – це 240,4-481 тис. осіб.