Якщо рівень безробіття і знижувався, то лише тому, що безробітним знаходили «роботу» на «сво». І більша частина, крім «роботи», знайшла на війні ще й смерть. Але то інша статистика, про яку російські пропагандисти не скажуть. Як і про рівень безробіття в окупованих регіонах. На лівобережжі Херсонщини, зокрема. А там він високий. І це при тому, що окупанти пропонують у соцмережах купу вакансій: з кожним днем – більше.
Кадрів, наприклад, постійно потребує окупаційне управління МВС Росії у Херсонській області. В оголошеннях обіцяють 106 500 рублів зарплати молодшому начальницькому складу і 120 000 – офіцерам, а біля лінії бойового зіткнення – ще більше. В окупованих Генічеську, Скадовську, Новотроїцькому, Каланчаку і Чаплинці шукають спеціалістів у так звані багатофункціональні центри. За роботу зі зверненнями громадян обіцяють «достойну» заробітну плату. Окупаційному «Херсонавтотрансу» для роботи у Чаплинці потрібні фельдшер, якому, пишуть, готові платити до 86 000 рублів, водій автобуса – до 110 000, диспетчер – до 67 000, нарядчик – до 79 000, слюсар – до 83 000, механік – до 107 000, начальник дільниці автоколони – до 170 000, сторож – до 66 000 рублів. Від 50 000 рублів з премією окупаційний «Промсязьбанк» пропонує тим, хто погодиться працювати менеджером по роботі з клієнтами у Чаплинці та керуючим і провідним менеджером по роботі з клієнтами – в Асканії-Нова.
«Своєчасну» і «достойну» зарплату працедавці нібито готові платити прибиральниці службових приміщень у Новоолексіївці. В окупаційну школу № 2 у тому ж селищі потрібні заступник директора з безпеки і спеціаліст з обслуговування комп’ютерної техніки. У продуктовий супермаркет Генічеська шукають продавців. За роботу з графіком 2 дні через 2 обіцяють платити 40 000 рублів. Для роботи за таким самим графіком одне з генічеських кафе шукає працівників на кухню і з напівфабрикатами. Обіцяють платити 1700 рублів на день.
Але обіцяти – не означає платити. Про багатомісячні затримки зарплат окупантами писалось неодноразово. Виплатили їх бюджетникам лише під кінець року. Окупаційне «Новое.Медиа» пише, що цього б не сталось без Генеральної прокуратури РФ: «Після втручання силових органів 55 тисяч працівників нових регіонів отримали зароблені гроші у розмірі 4,8 млрд рублів». Але чомусь ті, хто їм ці зарплати затримував, нічого (у сенсі покарання) не отримали.
Богдан СТРАЖАК, Новий День