Про це з посиланням на вирок суду повідомляє Центр журналістських розслідувань.
Суд встановив, що Карченя Сергій Миколайович, 6 травня 1978 р. н., уродженець міста Потсдам ФРН, мешканець міста Олешки Херсонського району, в 2022 році добровільно очолив «пожарную часть города Алёшки». До 30 серпня 2022 року Карченя працював у місцевому управлінні ДСНС помічником начальника чергової зміни.
«Сергій Карченя підбирає кадри для незаконно створеного органу, керує ними і платить їм гроші в російських рублях», – йдеться у вироку суду.
Як розповіла колишня колега Сергія Карчені, завдяки зусиллям обвинуваченого дев’ять співробітників ДСНС залишились працювати на окупаційну владу в Олешках.
«Карченя разом із дружиною є знаними прихильниками «русского мира», допомагали в проведенні окупаційного референдуму в 2022 році, розповсюджували агітацію щодо отримання російських паспортів і заселяли російських загарбників. У пожежної частини є десять службових квартир, більшість яких спорожніли, бо їхні мешканці вимушено виїхали з окупованої території», – розповіла свідок.
Встановлено, що Сергій Карченя брав активну участь у проведенні так званої евакуації російських загарбників і завдяки ним відпочивав у санаторії в Криму.
Сергій Карченя
Попри те, що очолювана Сергієм Карченею окупаційна служба має назву «пожарная часть», чим вона насправді займається – невідомо. Зараз ця частина передислокувалася до курортного села Залізний Порт Бехтерської сільської громади Скадовського району і там продовжує свою незаконну діяльність.
«Сергій Карченя разом із дружиною вербували людей, погрожували їм за відмову співпрацювати з ворогом, розграбували і вивезли все майно з підрозділу в Олешках. У самих Олешках Карченя зараз з’являється лише під час проведення зміни караулів раз на три доби і в дні видачі зарплати та авансу», – розповіли свідки.
За даними ЦЖР, дружина Сергія Карчені Вікторія Карченя раніше працювала диспетчеркою у пожежній частині в Олешках. Зараз разом із чоловіком служить ворогу в так званій «пожарной части».
Суд заочно визнав Сергія Карченю винним у колабораційній діяльності за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України. Вирок – вісім років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна і позбавленням права протягом десяти років обіймати керівні посади в органах влади, установах, підприємствах і організаціях всіх форм власності.
Вирок суду ще не набрав законної сили.