У Херсоні продовжують обговорювати звільнення керівника місцевої лікарні їм. Корабелеша Алли Малицької.
Зокрема, заступник голови Херсонської міської ради, керівник обласної організації партії "Слуга народу" Юрій Соболевський у Фейсбук повідомив, що він, як депутат обласної ради, готує депутатський запит до МВА з вимогою повідомити, які підстави стали причиною цього рішення. Відповідь Соболевський обіцяє оприлюднити.
"Подібні кадрові експерименти у медичній сфері зараз, коли на Херсонщині і так не вистачає лікарів, коли медичні заклади регулярно обстрілюються ворогом, створюють додаткові ризики для медичної системи області та її потенціалу надавати населенню якісні й доступні медичні послуги. Це також викликає безліч запитань щодо мотивації осіб, які приймають такі рішення", - вважає Соболевський.
Чинний депутат Херсонської міської ради Андрій Калита, який є настоятелем Храму Святої великомучениці цариці Олександри Православної церкви України у Херсоні і військовим капелан вважає, що через такі дії міської влади Херсона місто витрачає фахівців.
"Не дозволимо перетворювати наші медичні заклади на політичні інтриги і корупційні схеми! Коли ти сам борешся за правду, це часто, в наш час, на жаль, призводить до поразки...
Але, коли з тобою твої колеги, друзі, жителі міста, пацієнти, сусіди, люди, які ділили останнє під час окупації...останнє під час звільнення - ми - сила!", - написав у Фейсбуці Каліта й вказав, що депутатський корпус Херсонської міської ради підтримує Аллу Малицьку.
Відомий у Херсоні юрист і волонтер Євген Гілін вважає, що звільнення Малицької це "не просто крінж – це удар по місту і його людям".
"Як можна було не продовжити контракт з пані Аллою Малицькою, керівником лікарні ім.Корабелеш? Людиною, яка під час окупації зберегла лікарню, ховалася від ФСБ, подолала понад 5 тисяч кілометрів, аби повернутися з лівого берега на правий, і відновила роботу опорної лікарні, що рятувала десятки життів щодня!
Пані Алла – це символ професіоналізму й відданості Херсону. Її рішеннями й працею будувалися всі процеси: від військово-лікарських комісій до екстрених операцій під обстрілами. І тепер – «дякую» від міської влади – це звільнення?", - пиатє Гілін.
Своє пояснення щодо сітуації навколо Малицької висловив й херсонській журналіст Сергій Нікітенко.
"Вадим Глушко зжер директорку лікарні "Водників" Аллу Малицьку. Роман Мрочко з радістю вигнав єдину принципову головлікарку, яка морозилася від схем, наскільки могла. Тепер найкращою лікарнею Херсона рулитиме ручна людина Вадима Глушка - людини, яка не має ніяких посад, але впливає на всі рішення в місті. В Херсонській МВА Глушка називають "гаманець" і "касир".
Призначений Президентом Роман Мрочко в більшості своїй виконує вказівки справжнього керівника міста Глушка," - написав Нікітенко.
Пізніше він опублікував у соцмережах більш детальне поясненні причин звільнення і наслідків.
Також здивавана рішенням щодо Малицької інша херсонська журналістка Лідія Григор'єва.
"Керівниця, яка пройшла окупацію, зберегла фахівців, яка роками робила все, аби заклад гідно надавав медичні послуги городянам, навіть в умовах бойових дій, може й надалі свої знання й вміння надавати служінню людям. Але рішення прийнято одноосібно й без пояснень. Спадає на думку, що це особисте непорозуміння перенесено в публічний простір. Сподіваюся на толерантність і мудрість в умовах, коли є дефіцит фахових кадрів в Херсоні", - написала Григор'єва.
У соціальніх мережах багато вісловлювань щодо необгрунтованості рішення міської влади Херсона щодо звільнення Алли Малицької. Громадськість вимагає від керівника Херсонської МВА Романа Мрочко відминити вказане рішення й повернути Малицьку на посаду.