Про це повідомляється у телеграм-каналі Жовта Стрічка
На окупованих територіях Херсонської області почалася нова хвиля репресій, у центрі якої опинилися найменші мешканці регіону — школярі початкових класів. Активісти руху «Жовта стрічка» повідомляють, що з початком 2024/2025 навчального року окупаційні адміністрації впровадили практику допитів дітей під виглядом «психологічної допомоги».
Згідно з інформацією, яку вдалося зібрати активістам, у школи окупованого Генічеська почали регулярно навідуватися так звані «практичні психологи». Формально ці візити мають на меті забезпечити психологічну підтримку учням, що перебувають у стресових умовах через бойові дії та складну ситуацію в регіоні. Однак справжня мета цих «психологів» далека від турботи про дітей. Насправді ці люди є співробітниками окупаційної поліції, які спеціалізуються на роботі з підлітками і займаються збором інформації для репресивних структур.
Як проходять «допити» дітей у школах
Основний акцент під час таких візитів робиться на учнях 1-5 класів. Під виглядом доброзичливих бесід із психологами дітей розпитують про життя у їхніх родинах. Окупанти цікавляться такими питаннями, як:- Чи є у родині родичі, які проживають на підконтрольній Україні території?
- Яке ставлення до російських військових мають батьки та сусіди?
- Що говорять у родині про окупаційну адміністрацію?
Що відбувається із зібраною інформацією?
Наразі невідомо, куди саме передаються зібрані дані, проте активісти стверджують, що отримана інформація може використовуватися для репресій проти родин школярів. Подібні практики вже раніше фіксувалися в окупованому Криму, і тепер вони перейшли на територію Херсонської області. Є побоювання, що ці дії спрямовані на посилення контролю над населенням та створення атмосфери страху серед мешканців.Як діяти родичам в умовах репресій?
Активісти закликають батьків, які проживають на тимчасово окупованих територіях, бути вкрай обережними під час спілкування з дітьми на політичні теми та пояснювати їм, що слід уникати будь-яких розмов із незнайомцями про родину. Варто також мінімізувати обговорення політичних питань у присутності дітей, щоб не наражати їх на небезпеку.Ситуація залишається напруженою, і правозахисники наполягають на необхідності документування всіх випадків подібних порушень, щоб після деокупації регіону всі винні у репресіях проти мирного населення понесли справедливе покарання.
Геничеськ.Район