При цьому наголошується: у низці випадків за порушення комендантської години не штрафуватимуть. Винятки діятимуть для громадян, які перебувають на вулиці у випадках:
- прямування до укриттів;
- надання медичної допомоги;
- супроводу поранених або тяжкохворих;
- проведення евакуації чи рятувальних заходів.
Також урядовий законопроєкт передбачає надання правоохоронцям права здійснювати адміністративне затримання порушників правил комендантської години. Окрім цього, вони матимуть змогу проводити затримання тих, хто порушує правила евакуації.
"Прийняття законопроєкту сприятиме забезпеченню громадського (публічного) порядку під час дії воєнного стану та реалізації здійснення поліцією заходів правового режиму воєнного стану шляхом встановлення відповідальності за невиконання заходів із загальної обов’язкової евакуації та запровадження можливості застосування адміністративних стягнень до тих, хто ці заходи не виконує та/або порушує", – наголошується в пояснювальній записці до законопроєкту.
Раніше ж, нагадаємо, у Верховній Раді розглядали законопроєкт №10195, який пропонував значно підвищити штрафи за порушення комендантської години. За ним, порушення мало каратися штрафом від 8500 до 17 000 грн.
Для бізнесів цей штраф мав становити від 51 000 до 102 000 грн. А при повторному порушенні зростав удвічі.
Втім, законопроєкт не ухвалили. Річ у тім, що він зазнав критики через надмірність санкцій, які могли б суттєво обтяжити середньостатистичного громадянина.
Наразі, зазначимо, порушення комендантської години в Україні карається адміністративним штрафом від 170 до 510 грн. Штраф можуть виписувати як поліцейські, так і інші представники комендантського патруля, включно з нацгвардійцями, представниками муніципальної варти й територіальної оборони.
OBOZ.UA