Саме у таких умовах, пишуть пропагандисти, доводиться працювати в окупованому Каланчаку одинадцятій бригаді з «шефської» Мордовії. Хірург, терапевт, невролог і педіатр, запевняють, користуються популярністю серед хворих: «Лише один хірург прийняв близько 615 людей і провів 53 операції». Окупаційний міністр охорони здоров’я Артиш Сат пообіцяв, що «прикомандировані» медики працюватимуть до кінця року.
А от у Нижньосірогозький «муніципальний округ» двоє медикинь з Росії приїхали працювати, кажуть, надовго. Тамтешня окупаційна адміністрація повідомила, що випускниця Салехардського медичного училища Наталья Тіщенко проміняла роботу у Ростовській обласній клінічній лікарні на місце дільничної медсестри у Верхньосірогозькому ФАПі. На запитання, чому, хитро відповіла пропагандистам, що, мовляв, син виріс і більше її вдома нічого не тримає. Довго працювати в окупаційній Нижньоторгаївській амбулаторії хоче і 21-річна акушерка з Краснодарського краю Яна Сахошева. Професійний шлях на окупованій Херсонщині починає відразу після закінчення навчання у Ростовському базовому медичному коледжі. Чому не знайшла роботи на батьківщині, невідомо. Головна лікарка окупаційної Нижньосірогозької лікарні Наталія Тимець повідомила, що непроханим гостям з Росії «потрібно відпрацювати у невеликому населеному пункті 5 років – це лише здається довго, насправді час пролітає блискавично, а медичний працівник набуває колосального досвіду».
Але чи можна набути досвід в умовах, коли через відсутність обладнання, яке розграбували окупанти, медикам доводиться ставити діагнози на око (NewDay ua писав про це) або направляти пацієнтів на обстеження у сусідній окупований Крим? А от самі пацієнти, крім проблем, від цього не набувають нічого. «Ми самі з Новотроїцького, нас направили у республіканську лікарню ім. Семашко у Сімферополь, як і багатьох людей з області направляють по причині низького медичного обслуговування, – написала підписниця окупаційного телеграм-каналу «Капитан Очевидность в Херсоне». – Так ось, ми приїхали, і як же були неприємно здивовані, коли нас просто хотіли позбутись. Лікар говорив типу: навіщо ми сюди їдемо, і так народу багато, так ще і з Херсонської області їдуть. Почали натякати, що треба їхати у Джанкой або інше місто Криму. Але вибачте, у нас направлення. Потім немов, як погодились прийняти, але почали ставити палки у колеса, то аналізи старі, но нема лікаря, який міг би нас оглянути, то просто робили вигляд, що не чують нас. У підсумку моєму родичу на нервовому ґрунті стало ще гірше».
Некомфортно хворим з окупованої Херсонщини не лише через, як вони пишуть, хамське ставлення кримських лікарів, а і через надто дорогі обстеження. Наприклад, МРТ. Такий апарат на окупованому лівобережжі є. Знаходиться він у Генічеську, встановлений ще до окупації, і окупанти його чомусь досі не вкрали. Але як повідомляють генічани, немає спеціалістів для роботи з ним. «Читати наші специ не вміють, лише кнопку запуску натиснути», – написав підписник окупаційного телеграм-каналу «Геническ Z Россия». Тому бажаючим обстежитись доводиться платити за обстеження у Сімферополі. «Мені це обійшлось у 14 тисяч», – повідомив інший підписник каналу.
Борис ВИНОГРАДОВ, newdayua.net