Про це в коментарі Youtube-каналу РБК-Україна розповів військовий експерт, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман.
За словами експерта, 300 човнів вмістить близько 1,5 тисячі людей. Це, своєю чергою, близько півтори чи дві батальйонно-тактичні групи. Водночас цього недостатньо для форсування Дніпра, що стане важким завданням для ворога.
"300 човнів, це хіба, що спроба створити плацдарм, щоб далі туди переправляти важку техніку, будувати понтонні переправи. Плацдарм за правилами має бути 10 кілометрів широтою й вглиб приблизно так само. Це має бути такий квадрат 10 на 10 кілометрів, ну хоча б в половину його зробити, щоб мінометами не можна було обстрілювати", - пояснив Гетьман.
"Це непогано нищиться касетними снарядами, які в нас є. Мені здається, це більше схоже на відволікаючий маневр, бо з правого берега обстрілювати човни, це як в тирі", - додав він.
Ризик форсування Дніпра
Раніше голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін в інтерв'ю газеті Financial Times зазначив, що Російська Федерація (РФ) планує розпочати нову наступальну операцію в цьому регіоні. За його словами, російські війська підготували близько 300 човнів для організації переправи через Дніпро.Владислав Волошин, речник Сил оборони Півдня України, прокоментував заяву Прокудіна. Він запевнив, що командування повністю обізнане про наявність згаданих човнів у російських військ і наголосив, що Сили оборони готові до будь-якого сценарію розвитку подій.