Окупанти вчергове обдурили переселенців, які погодились “евакуюватись” з Херсонської області на територію РФ. Мінбуд та ЖКГ російського міста Астрахань відмовили у виплатах на житло двом пенсіонерам. Спочатку причиною відмови стало те, що вони виїжджали до Росії через Польщу, а згодом – бюрократичні фокуси росіян: спливання терміну подання заяви.
Про це повідомляють кореспонденти “IPC-Південь” з посиланням на російські джерела.
Зазначається, що на території Херсонської області двоє людей похилого віку проживали до 21 вересня 2023 року, коли вирішили виїхати до Росії.
“Добралися до Херсона, потім до Києва, одну добу пробули в Польщі, потім перетнули кордон з Білорусією, поїздом доїхали до Москви”, – розповіли пенсіонери російським журналістам. Звідти біженці перебралися на Південь Росії. Проте місцеві чиновники зустріли нових громадян без ентузіазму. З’ясувалося, що жодних «підйомних» на новому місці їм не належить.
Після відмови їм у виплатах на житло через те, що вони виїжджали до РФ через Польщу, “евакуйовані” звернулися до суду та виграли його. Судове рішення встояло в апеляції й набуло чинності, але тепер чиновники посилаються вже на той факт, що заяви від громадян надійшли надто пізно.
Попри те, що, як запевняють росіяни, для “евакуйованих” з Херсона та частини Херсонської області немає жодних умов щодо шляхів виїзду, в Астраханському міністерстві будівництва та ЖКГ свою відмову у наданні виплат на житло обґрунтовують тим фактом, що пенсіонери в’їжджали до Росії через територію третьої країни – Польщі.
Переселенці з Херсонщини оскаржили це рішення у суді та виграли два процеси – 17 та 18 січня 2024 року. Апеляційним відділом від 27 березня вердикти залишено в силі. Проте чиновники й досі відмовляють у перерахуванні грошей. Чергова причина – нібито минули зазначені терміни: заява мала надійти до 2 квітня 2024 року.
Це вже далеко не перший випадок відмови росіян в обіцяному житлі для переселенців з Херсонської області, які вирішили тікати до РФ “у пошуках щастя”. Як повідомлялось раніше, росіяни відмовили у видачі “житлових сертифікатів” сімом тисячам переселенців з Херсонщини. Ба більше переселенці з Херсона розповіли, як їм довелось судитись за російський “житловий сертифікат”.