«Після тривалої перерви свої двері знову відкрили Роздольненська амбулаторія і фельдшерсько-акушерський пункт у Чорноморівці, - повідомив у соцмережі голова окупаційної адміністрації Каховського «муніципального округу» Павло Філіпчук. - Тепер тут можна отримати невідкладну допомогу, поставити крапельницю або зробити ін’єкцію, не витрачаючи сил і засоби на поїздку у райцентр».
Як окупанти змогли відкрити медзаклади? Просто знайшли на території Росії того, хто зголосився працювати на окупованій Херсонщині.
«Новий фельдшер Леонід Алєксандровіч Сунтєєв приїхав до нас з Уралу», - написав колаборант. Мабуть, має на батьківщині якісь проблеми, бо інакше у «зону СВО, де гостра нестача спеціалістів» (цитата Філіпчука), не їдуть. «Скоро до Леоніда приєднається санітар, і залишається лише знайти медсестру для повної укомплектованості штату», - написав каховський окупаційний голова, немов це дуже легко.Тим часом в окупаційній медицині не лише з кадрами проблеми. «Я лікар, не хочу писати у якому відділені, - поділилась наболілим в окупаційному чаті «Секреты Геническа» мешканка міста Олена. - Вже декілька місяців немає необхідних медикаментів і розхідників. Сказала людям зверху, що напишу у Мінохорони здоров’я Росії, але мені пригрозили, що мене звільнять». «З лікарнею взагалі потрібно розбиратись, - додала генічанка Людмила. - Лікарі, яку були нормальні, звільнились, зарплати урізають».
Богдан СТРАЖАК, newdayua.net