Працівник ювенальної превенції спільно із колегою з відділу вибухотехнічної служби обласного главку поліції провели навчальний інтерактивний урок для учнів одного з навчальних закладів Музиківської територіальної громади. Поліцейські навчали школярів, як убезпечити себе у разі виявлення підозрілих знахідок та розповіли, що категорично заборонено робити з вибухонебезпечними предметами. З урахуванням безпекової ситуації заняття проводилося в одному з укриттів.
Про це звітує пресслужба поліції Херсонської області.
Деокуповані громади Херсонщини щодня потерпають від російських обстрілів. Ворог також дистанційно мінує прибережні території населених пунктів. Тому на початку заняття поліцейські закликали дітей не гратися у посадках, на берегах річок, не відвідувати місця, де розташовувалися позиції ворожих військ, оминати ділянки з високою травою та польові дороги й зруйновані будинки, де можуть залишатися небезпечні знахідки.Щоб учні вміли розпізнавати вибухонебезпечні предмети, поліцейські за допомогою спеціально створених макетів продемонстрували школярам як можуть виглядати міни, снаряди, гранати, набої, гранометні постріли та елементи касетних боєприпасів. Також правоохоронці розповіли про найбільш розповсюджені вибухонебезпечні знахідки, де вони зустрічаються на території населених пунктів, як можуть бути замасковані на місцевості та яку небезпеку становлять для оточуючих.Гості нагадали учням алгоритм дій у разі виявлення будь-де зброї, боєприпасів або вибухонебезпечних предметів. Вони пояснили, чому важливо в жодному разі не чіпати підозрілі знахідки, відмітити або ж просто запам’ятати місце, де виявили такі речі, відійти на безпечну відстань та зателефонувати на спецлінії «102» та «101».
Наприкінці заняття поліцейські роздали школярам спеціальні інформаційні пам’ятки з детальним зображенням вибухонебезпечних предметів, перліком місць, в яких вони найбільше зустрічаються, та алгоритмом дій у разі їх виявлення.Як зазначив начальник ювенальної превенції поліції Херсонщини Віталій Сайфутдінов, такі заняття з учнями домагають навчити їх головним правилам поведінки під час виявлення вибухонебезпечних знахідок і – що найважливіше – зберегти їх життя та здоров’я. Адже зайві юнацькі цікавість та недбалість можуть призвести до невиправних наслідків.