За останні дві доби четверо жителів області через дії шахраїв втратили усі заощаджені на банківських картках.
Про це звітує пресслужба поліції Херсонської області.
Дві жительки Херсонського району позбулися грошей після спілкування по телефону з нібито представниками служби безпеки банків.
Невідомі розповіли заявницям про необхідність оновлення захисту рахунків для уникнення можливих шахрайських схем із банківськими картками. Для цього потрібно було назвати персональні дані та реквізити карток. Отримавши доступ до рахунків жертв, шахраї зняли з карток жінок 93000 та 130000 гривень.
Пам’ятайте: якщо вам телефонує працівник банку, він ніколи не буде запитувати і не має права дізнаватися PIN-код до вашої платіжної картки, тризначний номер на звороті картки, паспортні дані, коди підтверджень платежів або паролі до інтернет-банкінгу. Якщо вам телефонує нібито банківський працівник із такими питаннями – це шахрай! Негайно припиніть розмову і звертайтеся до поліції.
Інші двоє жителів обласного центру у месенджерах отримали повідомлення про можливість швидкого оформлення фінансової допомоги. Для цього вони перейшли за посиланнями, де вказали свої особисті дані та реквізити банківських карток. Після проходження «верифікації» з банківських рахунків херсонки зникло 6300, а херсонця – 4700 гривень.
Поліція вкотре застерігає: якщо ви отримали повідомлення про грошові виплати, спочатку перевірте інформацію через офіційні представництва організацій. Ні в якому разі не переходите за невідомими посиланнями. Веб-сайти та телефони організацій, які надають допомогу постраждалим від війни, можна знайти у мережі Інтернет. Якщо мова йде про компенсації від держави, то звертайтеся особисто до профільної державної установи за вашим місцем проживання. Тож якщо побачили повідомлення, де для отримання грошей вам пропонується лише перейти за посиланням і ввести реквізити банківської картки, – це шахрайство.
За усіма фактами поліція відкрила провадження за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.