Колаборантів на окупованій Херсонщині «центр» підтримує добре. Особливо тих, хто очолює окупаційні «адміністрації». Проте одних зарплат зрадникам замало, тож вони вигадують найрізноманітніші приводи, аби Москва виділила більше грошей.
Чемпіоном з виманювання є, безперечно, окупаційний губернатор Володимир Сальдо.
Додаткові гроші він просить на все на світі. Наприклад, на черговий генічеський довгобуд (чи правильніше «довгоремонт») - санаторно-курортну школу-інтернат. Як написав зрадник у своєму телеграм-каналі: «120 мільйонів рублів на ремонт виділено з обласного бюджету, ще 30 мільйонів вклав шеф-регіон Псковська область. Додамо коштів, щоб крім внутрішнього ремонту, оновити фасади, а також повністю упорядкувати пришкільну територію». Варто нагадати, що «обласний бюджет» - це не зароблені окупованим регіоном кошти, а дотації з Москви. Але й цих дотацій злодію Сальдо мало. «Була нарада влітку у президента і я йому ставив запитання, просив, щоб програму оновлення шкіл продовжили до 30 року, - розповів він пропагандистам окупаційного телеканалу «Таврия». - Але з продовженням до 30 року треба додати коштів».
Не минуло і тижня, як той самий Сальдо вже зізнався пропагандистам, що випросив додаткові кошти на ремонт доріг у так званій 30-кілометровій зоні, які «розсипались за два роки». Про те, що дороги розсипались через важку російську воєнну техніку, ні пропагандисти, ні «губернатор» не згадали. «Я звернувся з проханням збільшити фінансування на цей рік, прохання наші почули, президент дав доручення уряду, додали нам 5,5 мільярдів», - розповів колаборант
Отримає Сальдо і гроші на ремонт водопостачання. «На найближчі три роки подано заявку на отримання 9,5 мільярдів рублів, - розповів він пропагандистам. - 3 них у 2025 році планується отримати більше 1,5 мільярдів рублів».
Тим часом молодший колега Сальдо - голова окупаційної адміністрації Каховського «муніципального округу» Павло Філіпчук - зайнятий іншою справою. Він організовує у себе ТГС (територіальні громадські самоуправління). «ТГС -форма самоорганізації громадян за місцем проживання на частині території муніципального округу», - пояснюють окупаційні сайти. «У розвитку некомерційного сектору ми є лідерами у Херсонській області, так як в області всього 26 територіальних громадських самоврядувань, з них 20 у нашому прифронтовому окрузі», - сказав каховський колаборант у інтерв’ю вже згаданому окупаційному телеканалу. Для чого Філіпчуку організовувати громадян, він зізнався в одному з відео на своєму телеграм-каналі: «Треба піднімати активність нашого суспільства. А тим більше, що під цю активність держава дає значні фінансові ресурси через інструмент грантових проектів, у яких наші органи територіального самоуправління можуть брати участь, чим зараз ми й займаємось».
Оскільки Сальдо і Філіпчук досі у окупантів при посадах, отже, крадуть виділені кошти «грамотно». Тобто, діляться з «центром». Бо як показує досвід: до тих, хто не ділиться, приходить у гості ФСБ.
Богдан СТРАЖАК, newdayua.net