Про це у Telegram повідомила поліція Херсонської області.
Трьом жителям Херсонського району у месенджерах надійшли пропозиції від нібито міжнародних організацій щодо отримання матеріальної допомоги. Людям пропонували перейти за посиланням для реєстрації і передачі реквізитів своїх банківських карток. Після розголошення особистих даних власники рахунків втратили вісім, 40 і 75 тисяч гривень відповідно, поінформували у відомстві.
Також правоохоронці повідомили про жителя Бериславського району, який намагався придбати автомобіль за онлайн-оголошенням. "Продавець" наполіг на повній передоплаті за товар, після чого обіцяв одразу пригнати авто. Чоловік сплатив йому 280 тисяч гривень, після чого зловмисник видалив з сайту оголошення і перестав відповідати на повідомлення.
За фактами шахрайства працівники поліції внесли дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Правоохоронці також нагадали про заходи, які здатні убезпечити від шахрайських схем:
- В жодному разі не можна переходити за посиланнями і передавати особисті дані неперевіреним джерелам. Якщо надходять дзвінки чи повідомлення стосовно грошової допомоги від держави чи благодійних організацій, слід перевірити актуальну інформацію за офіційними контактами цих державних органів і установ. Вхідні дзвінки та повідомлення від фейкових "благодійників" слід заблокувати.
- Не можна купувати товари, особливо транспортні засоби, заздалегідь не переконавшись у їх наявності, технічній справності та повноті комплектації. Гроші продавцю можна передавати після особистої зустрічі та перевірки стану автомобіля.
Раніше поліція Херсонської області повідомляла, що троє жительок Херсонщини втратили гроші зі своїх банківських рахунків через дзвінки нібито "працівників банків". Шахраї ошукали їх на понад 26 тисяч гривень.
Суспільне Херсон