У ніч проти 1 листопада у Херсоні відбулась костюмована вечірка, розповідає керівниця "Поетичної шафи" і організаторка заходу Альона Мовчан. Цього року вирішили зібрати творчих людей на "Велесову ніч".
"Я теж в образі такої, певно, водорості, а можливо, Мавки, не знаю, щось із духів. Дуже важливий зміст цього свята, тому що говорячи про Гелловін, говоримо про монстрів, то тут це боротьба зі своїми страхами, тобто нам треба подолати свої страхи, подолати тих монстрів і йти вірним шляхом", — говорить Альона.
Організаторка заходу Альона Мовчан, Херсон, 31 жовтня 2024 року. Суспільне Херсон
Херсонська письменниця Олена Маляренко розповідає, зустрічала в літературі згадки про "Велесову ніч" – час вшанування померлих, коли досліджувала дохристиянські вірування предків.
"Знаю, що це реконструкція, але цікава. Люди спробували створити альтернативу Гелловіну, але насправді в цей період відбувалось свято Дідів, теж свято темряви, коли перше повнолуння після осіннього рівнодення і перше новолуння, яке за ним йде, — це діди, приходять духи предків, їх треба задобрити. Для херсонців – це можливість відволіктись від постійних обстрілів", — каже Олена.
Святкування Гелловіну, Херсон, 31 жовтня 2024 року. Суспільне Херсон
Вечірка була костюмована — херсонка Ольга Задорожня вдяглась у костюм чорної кішки.
"Я ще ніколи не чула про свято "Велесевої ночі", я думаю, що це буде цікаво і в мене великі очікування", — говорить жінка.
Жительки Херсона прийшли святкувати Велесову ніч, 31 жовтня 2024 року. Суспільне Херсон
Під час заходу учасники вивчали традиції, повір’я та прикмети "Велесової ночі". Зокрема, глядачам розповіли, що існує повір'я, що душі померлих у Велесову ніч матеріалізуються, для того, щоб вони знайшли шлях до своєї домівки, й на підвіконні запалюється свічка.
Суспільне Херсон