В Україні мережі АЗС почали більше недоливати палива, ніж раніше, і цей процес лише набирає обертів. Про це українських водіїв попередив експерт паливного ринку Дмитро Льоушкін.
За його словами, цей процес прямо пов'язаний із законопроєктом №11416-д про підвищення податків і зборів та запровадження нових податків, який народні депутати Верховної Ради 10 жовтня 2024 року ухвалили у другому читанні.
Льоушкін вважає, що через введення щомісячного авансового платежу податку на прибуток з кожної автозаправки, що передбачає законопроєкт №11416-д, власники мереж АЗС, які не мають магазинів або магазини яких мають погані продажі, намагатимуться знайти способи "виживання".
Мережам АЗС без магазину буде важко щомісяця платити щомісячний авансовий платіж податку на прибуток з кожної автозаправки, але вони не підуть з ринку. Хоча, можливо, деяким таким мережам АЗС все ж таки доведеться припинити працювати.
В результаті вищезгадані мережі АЗС, як вважає Льоушкін, почнуть більше недоливати палива, оскільки потенціал інших методів обману держави вони вже вичерпали.
Експерт паливного ринку стверджує, що недолив бензину та дизеля на АЗС буде "повсюдно" або вже почався. Він зазначив, що одна із мереж АЗС вже виставила -6 на всіх своїх колонках.
Законопроєкт №11416-д найближчим часом підпише президент Володимир Зеленський. Потім цей закон опублікують у державних ЗМІ, після чого він набуде чинності. Швидше за все, він набуде чинності, як кажуть, заднім числом, з 1 жовтня 2024 року.
Що означає щомісячний авансовий платіж податку на прибуток з кожної АЗС?
З кожною АЗС, яка продає автогаз, до державного бюджету щомісяця потрібно буде сплачувати по 30 000 грн. 45 000 грн щомісяця потрібно буде платити за кожну автозаправку, яка продає кілька видів палива, при цьому продаж автогазу становить 50% і більше відсотків. Для всіх інших автозаправок щомісячний авансовий платіж податку на прибуток становитиме 60 000 грн.
Today