Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на вирок Приморського районного суду Одеси від 8 жовтня.
Суд встановив, що Павлов Василь Іванович, уродженець Черкаської області, мешканець села Трифонівка Великоолександрівської селищної громади Бериславського району Херсонщини у вересні 2022 року займався проведенням незаконного референдуму.
Павлов у суді свою вину визнав частково, але вказав, що діяв під примусом. За його словами, він нібито намагався зберегти життя собі та своїй дружині і відмовлявся від проведення «референдуму», однак російські загарбники нібито не залишили йому вибору. Василь Павлов сказав, що окупанти погрожували йому через близьких рідних, які воюють у складі Збройних Сил України.
Колаборант Василь Павлов (ліворуч) з дружиною. Фото з соцмереж
Частина свідків, зокрема, рідні Павлова, підтвердили, що окупанти йому погрожували, що вони його розшукували і на п’ять днів незаконно позбавляли волі. Під час «референдуму» росіяни нібито били обвинуваченого і вимагали їхати по селу з урною для голосування та бюлетенями.
За словами Василя Павлова, під час «референдуму» проголосували 47 мешканців села Трифонівка: 30 за «приєднання» Херсонщини до РФ, а решта – проти. Чоловік сказав, що розраховував отримати від окупантів обіцяні 50 тисяч рублів за виконану роботу. Однак йому не заплатили жодної копійки.
Як розповіла одна зі свідків, Василь Павлов під час окупації Трифонівки очолив захоплене комунальне господарство, в чому йому допомагали інші односельці.
Крім того, численні свідки сказали, що Павлов під час «референдуму» діяв явно без жодного примусу, обходив односельців без супроводу когось із російських військових і розповідав людям, що хотів лише заробити обіцяні росіянами 50 тисяч рублів. Тож суд критично поставився до показів обвинуваченого і не повірив, що він працював на ворога під примусом.
Василя Павлова визнали винним у колабораційній діяльності за ч.5 ст.111-1 КК України. Вирок – вісім років позбавлення волі з позбавленням права протягом десяти років обіймати посади в органах влади.
У Василя Павлова конфіскують у власність держави все майно, що належить йому на праві приватної власності – житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами у Трифонівці.
Вирок ще не набрав законної сили.