Громадянам, які планують виїхати за кордон, необхідно звернутись особисто до територіального управління Пенсійного фонду України за місцем свого постійного проживання та надати:
- заяву (встановленого зразка);
- паспорт громадянина України для виїзду за кордон з відповідним записом про виїзд на постійне місце проживання за кордон, або паспортний документ іноземця, або документ, що посвідчує особу без громадянства (п. 2.25 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1(зі змінами);
- довідку про зняття з реєстрації місця проживання в Україні.
Зазначимо, в Україні 10,8 млн вкладників (це 39% економічно активного населення, решта працює в тіні або не працює зовсім). За останніми даними ПФУ, середня зарплата, з якої платять внески, становить 15 433 (це інформація ще за березень). А кількість пенсіонерів станом на червень – 10,26 млн. Єдиний соціальний внесок складає 22% зарплати. Більшість цієї суми (але не вся) йде на пенсії. Однак навіть якщо уявити, що всі 22% витрачатимуть на фінансування Пенсійного фонду, вистачить на середню пенсію розміром лише в 3,5 тис. грн.
Нагадаємо, що прожитковий мінімум для дорослого з урахуванням обов'язкових платежів становить 9170,4 грн. Отже, мінімальна зарплата у 8000 грн не дозволяє тому, хто працює, заплатити навіть за мінімальний набір продуктів і послуг. Прожитковий мінімум на дитину до 6 років – 6341,21 грн, на дитину від 6 років – 7925,62 грн.
OBOZ.UA