Про те, які документи потрібно зібрати, щоб отримати право на відстрочку, і в яких випадках це право може не спрацювати, розповів адвокат Олексій Шалару з Одеси.
- документами, які підтверджують родинні зв’язки, (свідоцтвом про шлюб, свідоцтво про народження дитини, свідоцтвом про народження особи, яка здійснює догляд, свідоцтвом про народження дружини або чоловіка);
- документами, які підтверджують неможливість здійснення догляду іншим працездатним членом сім’ї, який зобов’язаний здійснювати догляд (висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу іншого працездатного члена сім’ї в постійному догляді, довідкою про смерть такого члена сім’ї, або рішенням суду про визнання його безвісно відсутнім, або рішенням суду про оголошення померлим, або витягом із Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин);
- документами про отримання компенсації (допомоги чи надбавки) на догляд, або актом про встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду), в якому зазначаються відомості про наявність (відсутність) інших працездатних членів сім’ї, які могли б здійснювати такий догляд.
Поки чоловік збирає документи, його можуть мобілізувати
Ясна річ, що всі ці довідки за один день не зібрати. Та й за тиждень навряд чи вдасться. За словами адвоката, на це може знадобитися навіть не один місяць. І весь цей час військовозобов'язаний доглядальник перебуватиме "під прицілом" ТЦК. Тож, доки всі ці документи не будуть належним чином оформлені, чоловіка можуть мобілізувати."Тому не будьте так впевнені, що ви сьогодні подали, завтра вам розглянули. Якщо вас зупинили, у вас немає підстав для відстрочки, то все — це мобілізація", – заявив адвокат.
Today.ua