У пресслужбі НБУ повідомили, що у вересні наші співвітчизники купили у банках 2,660 млрд доларів (в еквіваленті), а продали на 1,564 млрд доларів.
У серпні обсяг купівлі американської валюти сягнув купили 780,8 млн доларів. Якщо враховувати зміни з початку 2024 року, українці купили 8,233 млрд доларів.
Нагадаємо, що курс американської валюти у вересні коливався у межах 41,5 гривні і за місяць підвищився на 15 копійок. Готівковий курс залежить від міжбанку, яким він буде – вирішує НБУ.
Долар залишається головною курсоутворюючою валютою.
Офіційний та довідковий курс гривні відносно долара США та методологія розрахунку відповідають умовам та потребам ринку на поточному етапі розвитку. Про це заявили у Нацбанку. Обсяг торгів на валютному ринку є цілком достатнім, щоб розраховувати надійні індикатори за курсом гривні до американського долара. Валютна структура угод на валютному ринку підтверджує його статус як основної курсоутворюючої валюти. У банківському сегменті операцій з клієнтами збільшується частка угод в євро.За інформацією Нацбанка, за січень-серпень 2024 року збільшення обсягів готівкової валюти поза банками становить 10,3 млрд доларів. У серпні він обсяг підвищився на 1,3 млрд доларів. Населення та бізнес зберігають близько 130 млрд доларів. І саме долари та є євро залишаються головними іноземними валютами для заощаджень.
Today