Херсонський міський суд заочно визнав винним у колабораційній діяльності 58-річного місцевого жителя Геннадія Шелестенка. Він займався інформаційною діяльністю у співпраці з окупаційною адміністрацією Херсона.
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на щойно оприлюднений вирок суду.
За даними слідства, навесні 2022 року Шелестенко працював на російське пропагандистське інтернет-видання “Політнавігатор”.
12 квітня 2022 року він надіслав для публікації статтю “40 днів гибелі Херсонської самооборони: урок одурманений Бандерою”. У якій йшла мова про розстріл російськими військовими учасників територіальної оборони Херсона в Бузковому парку.
15 квітня 2022 року надіслав для публікації іншу статтю під заголовком “Херсон: ситуація в місті не така позитивна, як малює офіціоз”. За обидві публікації 20 квітня 2022 року він отримав 8 тисяч російських рублів.
“25 квітня 2022 року він надіслав для публікації на сайті “Політнавігатор” ще одну статтю, де негативно характеризував Збройні Сили України і описував російських окупантів як “визволителів”. Судово-лінгвістична експертиза встановила, що публікації Шелестенка виправдовують агресію РФ проти України”, - пишуть журналісти.
За словами свідків, жителі на той час окупованого Херсона самотужки вивозили тіла загиблих у Бузковому парку для поховання. Це і знімав на відео Геннадій Шелестенко, потім ці відео з’являлись в окупаційних ЗМІ
“Влітку 2022 року Шелестенку запропонували роботу журналістом у Криму, на що він погодився. У вересні того ж року він із дружиною та дітьми виїхав з Херсона і більше до міста не повертався. Під час тимчасової окупації Херсона Геннадій Шелестенко працював пліч-о-пліч з представниками окупаційної влади і постійно відвідував захоплену будівлю Херсонської облдержадміністрації”, – розповіли свідки.
Також свідки розповіли, що Шелестенко брав участь у проросійських мітингах у Херсоні, а у квітні 2022 року намагався підпалити місце розстрілу херсонців армією РФ у Бузковому парку. Він неодноразово погрожував іншим херсонцям і розповідав, що “України тут більше не буде”.
За рішенням суду він отримав десять років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також Геннадію Шелестенку заборонено обіймати посади в органах влади протягом 15 років. Й він має сплатити 11 тисяч 300 гривень за проведену судом експертизу.
27 квітня 2022 року на терміновому засіданні Секретаріату та Ревізійної комісії НСЖУ Геннадія Шелестенка виключили зі спілки журналістів.
Дружина Геннадія Шелестенка Олена Некроткова (Шелестенко), була кореспонденткою одного з інтернет-видань Херсона, висвітлювала діяльність окупаційних органів та виправдовувала збройну агресію РФ проти України.
Вгору