Жительці Білозерської громади зателефонував невідомий, представився її онуком та попросив переслати йому терміново гроші, бо потрапив у дорожньо-транспортну пригоду й пошкодив чужу машини. Заявниця запанікувала і перевела на рахунок незнайомця 10 тисяч гривень. За деякий час нібито родич знову подзвонив із проханням перекинути йому ще 15 тисяч гривень. В подальшому жінка дізналася, що її онук в ДТП не потрапляв, а гроші вона перерахувала шахраю.
Про це звітує пресслужба поліції Херсонської області.
Чоловіку з Антонівки у месенджері надійшло повідомлення від знайомої, яка просила гроші в борг. Не перевіривши інформацію, потерпілий перерахував зловмисниці 5 тисяч гривень. Згодом заявник дізнався, що сторінку його подруги у соціальній мережі «взламали» шахраї та аналогічні повідомлення надсилали всім підписникам.
Правоохоронці вкотре наголошують: перш, ніж переказувати гроші будь-кому, ретельно перевірте інформацію. Шахраї можуть представитися будь-ким. Тож самі перетелефонуйте людині на знайомий вам номер або іншим родичам, аби переконатися, чи дійсно потрібна допомога.
Мешканець Бериславського району втратив гроші під час купівлі товару у мережі Інтернет. Чоловік на сервісі оголошень замовив мопед і домовився з продавцем про передоплату. Кількома платежами він скинув псевдопродавцю понад 6 тисяч гривень, після чого оголошення з сайту зникло і продавець перестав виходити на зв'язок.
Ніколи не перераховуйте гроші за товар наперед, а обирайте завжди післясплату. За це передбачена комісія, але так ви матимете можливість перевірити товар на справність та якість, а вже опісля оплатити його. Під час купівлі транспортних засобів оплату здійснюйте тільки при особистій зустрічі з продавцем, щоб ви могли самі перевірити технічний стан транспорту та документацію.
За усіма фактами працівники поліції розпочали провадження за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.