Херсонський краєзнавчий музей поповнився новими експонатами. До установи передали жіночу сорочку-буденку та спідницю з нагрудником, які носили в деяких селах на лівобережжі області.
Про це у Facebook повідомив Херсонський обласний краєзнавчий музей.
"Відшита майстернею "Катря" репліка спідниці з нагрудником і справжня сорочка-буденка, вишита гладдю, та печатна біла хустка передають характер образу переселенки з Чернігівщини на Херсонщину кінця ХІХ початку ХХ ст", — йдеться у дописі.
За інформацією музею, велике заселення Херсонщини почалося наприкінці ХVІІІ - на початку ХІХ ст. Це вплинуло і на етнічний склад населення, культуру, традиції, і на особливості народного костюма. На моду тих часів вплинули жителі з Київської, Полтавської, Запорізької, Чернігівської областей.
Зокрема жителі Чернігівщини селилися в Горностаївці, Зеленому, Рубанівці та інших селах неподалік від Рогачика. Музейники припускають, що привезена з Чернігова спідниця з нагрудником могла потрапити до гардероба жительки Верхнього Рогачика тих часів, про яку дізналась одна зі співробітниць.
Раніше працівники Херсонського художнього музею повідомляли, що ідентифікували ще одну викрадену росіянами картину. Це робота Леонарда Туржанського "Пейзаж. Кури."
Суспільне Херсон