З початку широкомасштабного вторгнення, росія намагається послідовно інтегрувати тимчасово окуповані території України до свого правового і соціально-економічного простору. Основним аспектом цього процесу – примусова паспортизація населення, що супроводжуються обмеженням прав тих, хто відмовляється від ворожого паспорта.
Для нашого ворога примусова паспортизація — це інструмент контролю та тиску на населення окупованих територій. У зв’язку з цим, російсько-окупаційні адміністрації працюють над вдосконаленням систем обмежень.
Розглянемо основні з них:
– Обмеження свободи пересування;
– Позбавлення права на “соціальне забезпечення”;
– Позбавлення права на працю;
– Відчуження майна;
– Позбавлення батьківських прав.
На ряду із цим, окупанти посилюють соціальну ізоляцію. Це означає, що крім так званих “офіційних” обмежень, люди без російських паспортів стикаються із соціальною ізоляцією та дискримінацією з боку РОА.
В підсумку, російська паспортизація на ТОТ України — це засіб контролю, дискримінації та порушення основоположних прав людей. Такі заходи з боку противника є прямим порушенням міжнародного права, зокрема, Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни.
Центр національного спротиву