- роки стажу;
- щомісячні страхові внески.
Вартість кожного бала – 30% від середньої зарплати у конкретному році. Тобто навела приклад Жолнович, якщо людина відпрацювала 35 років і отримувала середню зарплату, вона отримуватиме не менше 30% свого заробітку в солідарній пенсійній системі.
Крім того, Кабмін пропонує встановити певну гарантію. Так, якщо людина відпрацювала не менше 15 років і досягла пенсійного віку їй виплачуватимуть мінімум 30% від мінімальної зарплати за цей рік.
"Спільно це дозволить заміщення лише в солідарній пенсійній системі на рівні 40% від заробітку людини. Водночас, солідарний внесок у пенсійну систему становить 18%, а ми повертаємо 40%. Це приріст вдвічі – жоден банк такого приросту не дає", – заявила Жолнович. А коли буде додатково запущено накопичувальну пенсійну систему, сумарна пенсія має становити не менше 60% від зарплати.
Нагадаємо, зараз українці, які вийшли на пенсію пізніше, отримують вищі виплати, ніж ті, хто став пенсіонерами вже давно. Це з тим, що у формулу розрахунку суми пенсії входять показники середньої зарплати. А вони суттєво різняться у різні періоди.
Наприклад, якщо дві особи відпрацювали на одній посаді однакову кількість років, але одна людина вийшла на пенсію у 2001 році, а друга – у 2022-му, то їх пенсії відрізнятимуться приблизно у півтора рази.
OBOZ.UA