Наталя Міщенко, колаборантка. Фото з соцмереж58-річна Наталя Міщенко, мешканка Нової Каховки, отримала від СБУ заочну підозру в колабораційній діяльності. Під час окупації правобережної Херсонщини вона очолила незаконну адміністрацію села Новоберислав Бериславської міської громади Бериславського району. Про неї неодноразово писав ЦЖР.
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на оприлюднену підозру.
Слідчі СБУ встановили, що Міщенко Наталя Олександрівна, уродженка села Червоний Маяк Новорайської громади, мешканка Нової Каховки, під час окупації села Новоберислав очолила незаконно створену росіянами місцеву адміністрацію.
«Приблизно в липні 2022 року Міщенко прийняла пропозицію представників окупаційної влади держави-агресора і добровільно стала головою так званого «Новобериславского сельского совета». Її посада пов’язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у незаконному органі владі. Цей злочин підпадає під ч.5 ст.111-1 КК України – колабораційна діяльність», – йдеться у тексті підозри.
Наталі Міщенко світить від п’яти до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Про те, як окупанти призначали Наталю Міщенко гауляйтеркою села в інтерв’ю ЦЖР розповідала законна староста Новоберислава Лілія Лелюх.
«Вона з чоловіком більше 30 років проживала в нашому селі. Люди вони завжди були відлюдькуваті, ніколи ні в чому не брали участі, були самі по собі. Чоловік гауляйтерки служив при Совєцькому Cоюзі в якихось там військах і саме він запропонував свою дружину на цю посаду», – згадувала Лілія Лелюх.
Як у вересні 2022 року писав ЦЖР, тоді Наталя Міщенко збиралася відкрити захоплену окупантами гімназію в Новобериславі. Вона кілька разів підходила до працівників гімназії і щось від них вимагала. Однак через свою нездатність висловлювати свої думки людською мовою, односельці не змогли навіть приблизно зрозуміти, що саме вона від них хотіла. Через це відкрити навчальний заклад їй тоді так і не вдалося.
Більше про те як село Новоберислав жило в окупації і як після звільнення російські загарбники почали стирати його з лиця землі читайте в інтерв’ю Лілії Лелюх Центру журналістських розслідувань.