У пресслужбі Мінсоцполітики уточнили, що йдеться про 982 тисячі ветеранів війни, а також громадяни з особливими заслугами перед Батьківщиною. Загальна сума, яку держава виділила для фінансової підтримки вказаних осіб ставить 1,1 млрд грн.
У порівнянні з минулим роком, виплату отримали майже на 140 тисяч українців більше.
Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович повідомила, що витрати на оборону та безпеку є пріоритетними в умовах повномасштабної війни, тому що збереження незалежності дорівнює збереженню існування української нації. Але не слід забувати, що оборону забезпечують люди. Йдеться як про мобілізованих, так і про добровольців. Це громадяни, які доєдналися до ЗСУ для протидії російській агресії.
"Тому у День Незалежності дякуємо їм, їхнім родинам, і кожному, хто в той чи інший час боронив територіальну цілісність України", - наголосила посадовиця.
Які суми отримали українці
Громадянам до Дня Незалежності нарахували грошову допомогу, яка варіюється від 450 до 3100 грн.
Учасники війни та колишні в’язні концтаборів, інших місць примусового тримання та на примусові роботи, діти підпільників, партизанів, інших борців з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога ‒ 450 грн.
Особи з інвалідністю через війну та колишні малолітні (до 14 років) в’язні концтаборів, інших місць примусового тримання, які отримали інвалідність:
III групи ‒ 2 700 грн;
II групи ‒ 2 900 грн;
I групи ‒ 3 100 грн.
Колишні неповнолітні (до 18 років) в’язні концтаборів, інших місць примусового тримання, діти, які народилися в зазначених місцях примусового утримання їхніх батьків, постраждалі учасники Революції Гідності, а також учасники бойових дій - 1000 грн;
Особи з особливими заслугами перед Батьківщиною – 3100 грн;
члени сімей загиблих/померлих (дружини та чоловіки) вищезазначених осіб, які не одружилися вдруге – 650 грн;
Дружини та чоловіки загиблих (померлих) захисників – 1000 грн.
Грошову допомогу розраховували із врахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, – 2093 грн.