В уряді оприлюднили бюджетну декларацію України на 2025-2027 роки, передбачивши заморожування мінімальної зарплати та пенсії на рівні 2024 року. Йдеться про 8000 та 2361 грн. Рішення міністрів викликало суспільний резонанс. Стало відомо, до чого воно може призвести.
Федерація профспілок України оприлюднила заяву про порушення конституційних норм у державі та можливі наслідки. Вказано, що таким чином держава ігнорує прямі зобов'язання, що є неприпустимим. Від заморожування заробітної плати постраждають як працевлаштовані громадяни, так і безробітні, пенсіонери та інші соціально незахищені категорії населення.
Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев назвав цей крок надмірно суворим заходом, навіть за умови важкої ситуації в економіці нашої держави. Він наголосив, що розуміє причини, які спонукали Кабмін, але це призведе до проблем. Зокрема, не допоможе повернути мігрантів з-за кордону.
Відомо, що ціни на товари та послуги продовжать підвищувати, і слід враховувати зростання рівня інфляції.
Юристи нагадали, що "мінімалка" відграє ключову роль у формуванні багатьох соціальних стандартів. І її заморожування матиме серйозні наслідки як для громадян, так і для бізнесу.
Економіст Олег Пендзин підкреслив, що кошти будуть спрямовані на утримання української армії в умовах повномасштабної війни.
Фахівець АО EvrikaLaw Андрій Шелиха, назвав заморожування мінімальної зарплати сумнівним кроком влади, враховуючи заплановане підвищення цін. Її утримання на незмінному рівні може бути оскаржене, тому що це порушує права на гідну оплату праці.
"Мінімалка" виконує ключову роль у формуванні багатьох соціальних стандартів, впливаючи на штрафи, пенсії, соціальні виплати та податки.
Заморожування може спричинити зменшення доходів українців та надходжень до державного бюджету, що негативно вплине на економічну стабільність.
Today