Затриману за проведення «референдуму» Вікторію Фрашко з Новомиколаївки на Херсонщині відправили на два роки за ґрати
Івано-Франківський міський суд 8 серпня визнав Вікторію Фрашко з села Новомиколаївка Високопільської громади Бериславського району Херсонщини винною в колабораційній діяльності. Жінка свою провину в проведенні для окупантів незаконного «референдуму» визнала повністю, тож суд погодився пом’якшити їй покарання.
Про це з посиланням на вирок суду повідомляє Центр журналістських розслідувань.
Суд встановив, що Фрашко Вікторія Станіславівна з села Новомиколаївка Високопільської громади добровільно взяла участь в організації і проведенні незаконного «референдуму» на тимчасово окупованій території Херсонщини у вересні 2022 року. Вона погодилась працювати в так званій дільничній виборчій комісії №826 у Новомиколаївці.
23 вересня 2022 року Вікторія Фрашко прибула додому до голови незаконної ДВК №826, отримала скриньку для голосування і разом із іншою особою в супроводі двох озброєних російських військових почала обхід односельців для збору голосів. Наступного дня Фрашко продовжила обходити людей з бюлетенями для голосування. Наслідком її дій стала незаконна анексія Росією Херсонської області.
В суді Вікторія Фрашко свою вину визнала повністю і просила суворо її не карати. Прокурор просив призначити жінці покарання у виді п’яти років позбавлення волі. Однак суд вирішив пом’якшити вирок.
Вікторію Фрашко визнано винною в колабораційній діяльності за ч.5 ст.111-1 КК України. З урахуванням ст.69 КК України вирок їй зменшили до двох років позбавлення волі, без конфіскації майна.
Додатково Вікторії Фрашко заборонено протягом десяти років обіймати посади в органах влади.
Строк відбування покарання рахуватиметься з дня затримання Вікторії Фрашко – 22 квітня 2024 року. Вирок ще не набрав законної сили.
Як повідомляв ЦЖР, 23 липня Івано-Франківський міський суд виніс аналогічний вирок Олександру Фрашку, чоловіку Вікторії Фрашко.
Як відомо, контррозвідці СБУ вдалося затримати дев’ятьох колаборантів, які входили до складу так званої виборчої комісії №826 у Бериславському районі. Серед них було подружжя Олександра і Вікторії Фрашко.