Про це, зокрема, в інтервю Financial Times заявив міністр фінансів України Сергій Марченко.
Головний фінансист країни нагадав, що на початку року американські конгресмени ніяк не могли визначитись із виділенням військової допомоги Україні. Врешті-решт у квітні Конгрес, таки, схвалив рішення про виділення військової допомоги Україні на 27 млрд доларів. Але навіть після цього допомога надходить надто повільно.
"Ми все ще відчуваємо нестачу необхідної зброї, боєприпасів і снарядів", – каже Марченко.
А на початку року, коли питання про американську допомогу на кілька місяців зависло, Україна була змушена купувати зброю за власний кошт. Через це довелося задіяти ті гроші, що були заплановані на подальшу виплату зарплати військовим. Тобто ми брали тоді самі у себе в борг.
Україна просить союзників пришвидшити виплату обіцяного кредиту
Тепер ці витрати треба термінового компенсувати, а гроші від союзників надходять надто повільно. Через нередбачувані витрати на озброєння бюджетна діра зросла на 12 млрд доларів, і тепер цьогорічний дефіцит українського бюджету сумарно становить 43,5 млрд доларів, або трохи менше як чверть ВВП.Україні самотужки не впоратись із таким дефіцитом, адже власні бюджетні резерви вже вичерпані. Щось, правда, має дати підвищення акцизів на паливо та підвищення податків. Але вони не компенсують такого дефіциту. Через це українська влада просить партнерів пришвидшити виплату Україні того 50-мільярдного кредиту, який обіцяли лідери G7.
Today