Про це повідомляє «Слідство.Інфо».
Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя розглядала скаргу на суддю Генічеського районного суду Херсонської області Наталію Шарко. На суддю поскаржилась Харківська обласна прокуратура, яка підозрює її у співпраці з окупантами.
Наталія Шарко
У 2023 році Наталія Шарко винесла рішення щодо тимчасового тримання під вартою викраденого українця. Це кримський татарин Ленур Халілов з Генічеського району, якого окупаційна влада обвинувачує нібито в організації незаконного збройного формування чи участі у ньому.
Крім цього українські правоохоронці вважають, що Шарко працює заступницею голови в органі окупаційної влади під назвою «Геническая Военно-гражданская администрация Херсонской области».
У прокуратурі кажуть, що дії Шарко порочать звання судді та підривають авторитет правосуддя.
Юридично суддю Шарко ще не визнали винною у державній зраді, але Вища рада правосуддя може незалежно від цього оцінити чи у діях судді є ознаки дисциплінарного порушення.
Першими доказами, що Шарко співпрацює з росіянами стало те, що вона залишилась на тимчасово окупованій території, коли інші її колеги виїхали. Також у ВРП підкреслюють, що суддя не заявляла про втручання у свою діяльність, не просила про переведення та не здійснює правосуддя з 24 лютого 2022 року.
ВРП також дослідила відео, на якому 23 вересня 2023 року Шарко у якості «первого заместителя главы Генической военно-гражданской администрации Херсонской области» зі сцени виголошує святкову хвалебну промову, де звеличує окупаційну владу. На цьому відео Шарко упізнали свідки, серед яких є колишні колеги судді.
«Вказані дії судді Шарко безумовно порочать звання судді та підривають авторитет правосуддя», – дійшли до висновку у ВРП та вирішили звільнити суддю.
Журналісти «Слідства.Інфо» дізналися з відповіді на запит Державної судової адміністрації, що Шарко перестала отримувати зарплатню у квітні 2023 року, бо вона не з’являлась на роботі. До цього моменту і від 24 лютого 2022 року Шарко отримала з державного бюджету 1,383 млн грн.