Зрадника Ігоря Андрієнка з Херсона окупанти зняли з посади і звинувачують у розкраданні грошей
Одного з найвідоміших зрадників Херсонщини Ігоря Андрієнка російські окупанти звільнили з посади керівника незаконно створеного підприємства «Бассейновое управление водных ресурсов Херсонской области». Проти нього вони відкрили кримінальну справу за обвинуваченням в розтраті і службовій фальсифікації. За російським законодавством йому світить до десяти років позбавлення волі і штраф.
Про це з посиланням на окупаційні пабліки повідомляє Центр журналістських розслідувань.
За їхньою інформацією, окупаційні слідчі органи слідчого комітету РФ за матеріалами так званої прокурорської перевірки відкрили кримінальну справу відносно Ігоря Андрієнка, вже колишнього керівника незаконно створеного загарбниками підприємства «Бассейновое управление водных ресурсов Херсонской области».
Андрієнка обвинувачують за ч. 4 ст. 160 – розтрата і ч. 1 ст. 292 Карного кодексу Російської Федерації – службова фальсифікація. Розтрата є найбільш важким злочином і може каратися позбавленням волі на строк до десяти років зі штрафом в розмірі до 1 мільйона рублів або зарплати за період трьох років засудженого.
Ігоря Андрієнка обвинувачують у найбільш поширеному «хоббі» серед призначенців окупантів на ТОТ Херсонщини. Стверджується, що він у січні 2023 року призначив на посаду інженера, який фактично там не працював, але гроші йому виплачувались. Нібито загальний збиток бюджету регіону склав понад 1,1 мільйона російських рублів.
Призначення на різні посади «мертвих душ» і отримання замість них зарплати є дуже популярним методом викачування грошей з російських окупантів їхніми ставлениками в Херсонській області.
Ігоря Андрієнка окупанти зняли з посади керівника свого підприємства «Бассейновое управление водных ресурсов Херсонской области» 27 березня 2024 року. Замість нього вони призначили Гнєзділова Олексія Михайловича. Останній в 2020-2023 роки був зареєстрований індивідуальним підприємцем в тимчасово окупованому Сімферополі АР Крим з видом діяльності – надання інженерно-технічних консультацій в сфері енергозбереження і підвищення енергетичної ефективності використання енергетичних ресурсів.
Як повідомляв ЦЖР, на момент свого призначення керівником незаконно створеного окупантами підприємства Ігор Андрієнко був законним начальником Басейнового управління водних ресурсів нижнього Дніпра. Звільнили його з цієї посади лише 14 серпня 2023 року. Підставою для цього стала «відсутність Андрієнка на роботі та інформації про причини такої відсутності понад чотири місяці поспіль, згідно з ч. 8-3 ст. 36 Кодексу законів про працю України, підпунктом 5 пункту 21 контракту від 28 жовтня 2019 року №47».
В травні 2022 року, коли відносно Андрієнка вже відкрили кримінальне провадження за підозрою в колабораційній діяльності, він отримав зарплату в 26219 гривень, включаючи матеріальну допомогу в майже 10 тис. грн.
У грудні 2022 року Ігор Андрієнко отримав першу підозру українських правоохоронців у колабораційній діяльності. В лютому 2023 року підозру йому посилили. За участь у незаконному створенні на базі БУВР нижнього Дніпра окупаційного підприємства, відновленні роботи Краснознам’янського каналу та подачі води до окупованого Криму через захоплений Північно-Кримський канал Андрієнку загрожує від 10 до 12 років позбавлення волі і конфіскація майна.
В січні 2021 року Ігоря Андрієнка затримували при отриманні хабаря. В 2019 році він балотувався до Верховної Ради України від «Аграрної партії України», в 2020 році – до Херсонської міської і обласної ради від партії «За майбутнє». Однак так і не був обраний.
Як ще навесні 2023 року повідомляв ЦЖР, Ігор Андрієнко разом із Володимиром Кірюшиним, начальником головної насосної станції Сірогозької зрошувальної системи допомагав російським загарбникам грабувати управління Головного Каховського магістрального каналу, розташоване в селищі Любимівка Каховського району.