З 1 вересня 2024 року в усіх школах окупованих територіях запроваджується новий предмет “Основи безпеки і захисту Родіни”. Для учнів випускних 8-х і 10-х класів. Вчителів готує центр “Воїн”.
Ключовим елементом нової програми стануть обов’язкові 5-денні військові збори на базі мережі центрів “Авангард”. Тисячі українських дітей – заручників путінської імперії, у порушення Женевської конвенції, на постійній основі і в обов’язковому порядку вчитимуться вбивати своїх українських співгромадян.
Втім ворог дуже ретельно і систематично готувався до створення цієї пропагандистської військової дитячої мережі. Пропонуємо короткий історичний екскурс у процес створення і розширення “Авангарду” в рф та тимчасово окупованих територіях України.
Старт “Авангарду” – підготовка до великої війни
Ще у вересні 2019 року тодішній міністр оборони окупантів генерал шойгу, заклав під москвою камінь у будівництво першого «навчально-методичного Центру військово-патріотичного виховання молоді» під назвою “Авангард”. Лише площа, відкритого на початку 2021 році центру, зайняла 28 гектарів.
У школах країни-окупанта вивчення основ військової справи віддавна входило до обов’язкової програми останніх двох класів навчання в середній школі.
“Смотрящий” за “Авангардами”, заступник міністра нападу генерал Картаполов публічно заявив про підтримку проєкту першою особою імперії.
Перед вторгнення в Україну
За рік до повномасштабного вторгнення в Україну смотрящий” генерал Картаполов спрямував главам регіонів “Методичні рекомендації” на 49 сторінках зі створення “Авангардів” у суб’єктах імперії, а також центрів юнармійської підготовки “Будинків Юнармії”. У документі докладно описано досвід побудованих центрів, як вони мають виглядати, яку програму і і як її реалізовувати.
У травні 2021 року шойгу особисто поставив завдання щодо необхідності розгортання мережі “Авангардів” перед представниками усіх “суб’єктів федерації”, в тому числі окупованого Криму та Севастополя. Реалізація путінської вказівки отримала новий сильний імпульс.
Попри пандемію, яка сповільнила запал імперіалістів, шойгу заявив, що вже створено 27 “Авангардів”, більшість із яких вже почала проводити вишкіл та охопили понад 20 000 дітей. До кінця 2021 року планувалось відкрити ще 36 центрів – у більшості регіонів країни. І активно взялися виконувати путінське доручення – створити “Авангарди” у всіх містах із населенням 100 000 осіб та більше.
У рік вторгнення в Україну
“Авангард” в Одінцово (під москвою) за перші два роки роботи вишколив понад 60 тисяч юнаків та юначок із москви та підмосков’я. «Тут не лише стіни чи якісь військові тренажери, але сам дух та атмосфера тут інша», – відгукувався про роботу цього центру мер російської столиці. Московський досвід імперська влада продовжувала активно популяризувати і поширювати в провінціях.
Під керівництвом інструкторів, педагогів та вожатих діти освоюють п’ять військово-облікових спеціальностей за 35 годинною програмою, визначеною Міноборони. Стандартна група на один заїзд – 50-200 осіб. Усі на казарменому стані. Влітку – таборові зміни по 12 днів.
На кордоні з Україною і в “глибинці”
Станом на травень 2023 року лише в одній Ростовській області вже діяли 6 центрів «Авангард», як це пообіцяв губернатор на селекторній нараді шойгу двома роками раніше.
В Білгородській області з листопада 2022 року будуються «з нуля» два стаціонарні “Авангарди”. На території Новооскільського та Прохорівського муніципалітетів. На теренах першого (до речі, давнього українського козацького поселення) – комплекс на 150 місць, в другому муніципалітеті удвічі більший – на 450 осіб. Останній, як частина інфраструктури музею-заповідника.
У Воронезькій області “Авангард” будувався в кінці 2022 року за 55 млн. рублів, на базі дитячого реабілітаційного центру “Золотий колос” в селі Середній Ікорець. Станом на березень 2024 року там вже проведено 16-ту зміну.
Голова підкомітету з питань військово-соціальної політики підтвердив: “… в умовах проведення спеціальної військової операції [в Україні] роботу зі створення центрів «Авангард» регіонами не було зупинено, а навпаки, нарощено…”
“Авангард” у Криму
Запуск центрів “Авангард” у Криму робився із явним поспіхом. Побіжно, без зайвого пафосу повідомлялося: “у школах у 2023-2024 навчальному році розпочалися уроки початкової військової підготовки”. Робота теж велась не дуже публічно. Наприклад, відкриття центру в Керчі пройшло непоміченим для українських моніторингів. Кримська окупаційна влада “підсвічувала” лише “регіональний” центр біля Євпаторії.
ЦНС